Reklama

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławatyczach (film) (galeria)

15 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławatyczach zorganizowano wieczorne zajęcia dla dzieci w ramach Nocy BIbliotek 2022, podczas których m.in. wspólnie czytano książkę ,,Maja na tropie jaja”. Następnie uczestnicy sprawnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu.

Wszyscy chętnie wzięli udział w grze przygotowanej specjalnie na tę okazję. Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny zmagali się z wieloma zadaniami ukrytymi wśród książek – zagadkami, pytaniami dotyczącymi gminy Sławatycze, rebusami, labiryntami, wykreślankami. Po prawidłowym rozwiązaniu wszystkich zadań i zebraniu literek drużyny ułożyły hasło tegorocznej Nocy Bibliotek ,,To się musi powieść”.

Wyczekiwanym przez dzieci punktem programu było przybycie żołnierzy Wojska Polskiego, którzy w sposób ciekawy i przystępny opowiedzieli o historii wojska oraz o swojej pracy. Żołnierze pokazali swoje kamizelki i hełmy. Organizatorzy zadbali także o pełne brzuszki uczestników przygotowując naleśniki z dodatkami, babeczki oraz owoce.

Biblioteka pracuje dziś w trybie popołudniowym, specjalnie na tę właśnie okazję. Noc Bibliotek odbyła się zwłaszcza dla grupy dzieci w wieku 6-11 lat – przybliża szczegóły dyrektor GBP w Sławatyczach Małgorzata Walczuk. Uczestnicy dopisali, zwłaszcza że po okresie pandemii, kiedy instytucje takie jak biblioteki były zamknięte, wielu z nich nie mogło się wspólnie spotkać, a nawet wypożyczyć książki. – Wracamy po pandemii, więc te dwa lata były stracone, zwłaszcza dla młodszej grupy czytelników. Teraz staramy się robić wszystko, by te dzieciaczki na nowo przyciągnąć do biblioteki. Dzisiejsza akcja była elementem ponownego przyjścia. Mam nadzieję, że dzieci zostaną na dłużej i będą wracały systematycznie po książeczki. Co roku uzupełniamy księgozbiór i dbamy o to, by na półkach stały nowości.

Jak podkreśla dyrektor GBP, obecnie do łask powracają książki, które były modne kilka lat temu, np. seria o Martynce, Basi, Franklinie czy Bobie Budowniczym

Wieczór zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz zakładek. – Serdecznie dziękujemy za udział w akcji wszystkim dzieciom i zapraszamy na kolejną Noc Bibliotek za rok – składają podziękowania organizatorzy.

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Noc Bibliotek – rozmowa z dyr. GBP Małgorzatą Walczuk <<==>> LINK

 

materiał, tekst: Radio Biper Gmina Sławatycze / Małgorzata Walczuk, GBP Sławatycze
zdjęcia: GBP w Sławatyczach
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama