Reklama

Terespol: Przedszkolaki odwiedziły komisariat

Wczoraj komisariat w Terespolu odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego. Maluchy miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez mundurowych. Okazało się, jednak że największe zainteresowanie wzbudziła wizyta w gabinecie Pana Komendanta. Podczas spotkania mali goście otrzymali opaski odblaskowe oraz dowiedzieli się wiele na temat zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj komisariat w Terespolu otworzył swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. Jednostkę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego „Nadbużańskie Skrzaty” w Terespolu. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli im o pracy w poszczególnych wydziałach. Wyjaśnili czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Po tym odbył się pokaz sprzętu policyjnego, w trakcie którego dzieci miały możliwość przymierzyć kaski czy kamizelki wykorzystywane przez policjantów. Miały również okazję wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu.

Okazało się, jednak, że to wizyta w gabinecie Pana Komendanta mł. insp. Krzysztofa Gduli wzbudziła największe zainteresowanie dzieci. Maluchy chętnie zasiadły w jego fotelu, by choć przez chwilę wcielić się w rolę dowodzącego komisariatem. Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu było też doskonałą okazją by przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Na zakończenie tej wyjątkowej wizyty Pan Komendant wręczył maluchom opaski odblaskowe. Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama