Reklama

Wystawa grafiki Gabrieli Jurkitewicz w Galerii Podlaskiej (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 8 października 2022
, godz. 17:00
Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej zaprasza na wernisaż wystawy grafiki Gabrieli Jurkitewicz, który odbędzie się 8 października (sobota) o godz. 17:00.

Opis wystawy

Wystawa jest połączeniem dwóch dyplomów – licencjackiego i magisterskiego. Dyplom licencjacki składa się z pięciu grafik wykonanych w technice mezzotinty, przedstawia on pięć kobiecych przedstawień, cztery z nich są własną interpretacją ukazania demonów, jeden z nich przedstawia Anioła Stróża. Są to kolejno: Asmodeusz (demon pożądania i rozpusty), Lilith (demon zagrażający kobietom w ciąży), Samael (anioł śmierci) oraz dobrze znany Lucyfer. Głównym założeniem było ukazanie demonów w inny sposób niż jako odstraszające nas potwory, lecz jako postacie, które swoim pięknem i “delikatnością” będą mogły z łatwością skłonić nas do złego.

Dyplom magisterski jest serią grafik ukazujących sny. Dyplom powstawał wraz z Martą Markuszewską, a głównym założeniem artystek było skonfrontowanie własnej wizji snu i tego, jak widzi go druga osoba, która słyszy jedynie historię w żadnym stopniu nie odnoszącą się do jej własnego życia. Całość składa się z 16 grafik wykonanych w technice wklęsłodruku, ukazany fragment jest moją częścią dyplomu.

Wystawa czynna będzie do 2 listopada 2022 roku. 

Źródło / plakat: Bialskie Centrum Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama