Reklama

Lebiedziew: Pocisk artyleryjski znaleziony podczas prac polowych

Pocisk artyleryjski wraz z zapalnikiem znaleziony został podczas prac polowych w powiecie bialskim. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi zneutralizowali już pocisk i sprawdzili pobliski teren nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

W piątek przed południem dyżurny terespolskiego komisariatu został powiadomiony, że w miejscowości Lebiedziew, podczas prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się , że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego kal. 76 mm oraz zapalnik prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Jeszcze tego samego dnia pocisk zneutralizowany został przez saperów, który sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Przy tej okazji apelujemy o rozwagę w przypadku odnalezienia niewybuchów!

– takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. – miejsce, gdzie się ono znajduje należy dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

– jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

– o znalezisku jak najszybciej trzeba powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

– pamiętaj, bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów!

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama