Reklama

Kalejdoskop Funduszu Sołeckiego Gminy Biała Podlaska: Grabanów Wieś i Kolonia

Grabanów. Wieś i Kolonia. Łącznie 1000. mieszkańców na dzień 21 września 2022 roku. Sołectwo kolejny rok inwestuje w świetlicę wiejską.

Grabanów Wieś i Kolonia. (612. mieszkańców w Grabanowie i 388. mieszkańców w Grabanowie Kolonii na dzień 21. września 2022r)
Kolejna podmiejska miejscowość. Również tutaj mocno rozwija się budownictwo indywidualne i osiedlowe. Jedno z najnowszych osiedli powstaje przy ulicach: Głównej, Przyjaznej i Serdecznej. Mocno „budowlane” są również ulice: Deszczowa. Burzowa, Tęczowa i Hotelowa. Miejscowość swoje środki z Funduszu Sołeckiego br. przeznaczyła na modernizację kuchni oraz remont i modernizację świetlicy z zewnątrz (koszt prawie 43 i pół tys zł.). Świetlica wiejska zyska również w tym roku nowe meble (koszt 5. tys zł.).

Największa gmina Powiatu Bialskiego. Obecnie liczy prawie 15. tysięcy mieszkańców. Okala wianuszkiem miasto Biała Podlaska. Ma też jeden z największych budżetów gminnych – w tym roku po ostatnich aktualizacjach dochody sięgają kwoty 72 mln zł, wydatki prawie 83 mln zł. Mowa o Gminie Biała Podlaska. To 41. sołectw i miejscowości i w każdej z nich zaplanowano i realizuje się zadania inwestycyjne w ramach budżetu gminy i Funduszu Sołeckiego (FS) na rok 2022. Właśnie FS postanowiliśmy poświęcić nieco uwagi. Oto najciekawsze z zaplanowanych i realizowanych w tym roku przedsięwzięć w ramach sołeckich pieniędzy. W roku 2022 cały FS w Gminie Biała Podlaska ma wartość ponad 1 mln zł.

Świetlica wiejska w Grabanowie dziś

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama