Reklama

Biała Podlaska: Sklep „Smaki Ukrainy” już otwarty!

Artykuły spożywcze z Ukrainy, pierogi ukraińskie - pielmieni, ciastka powstałe z oryginalnej receptury, a także naturalne mydła i świece produkowane w mydlarni „Pratulińskie Ogrody”, kanapki, sękacze i wyroby kuchni bialskiego Centrum Integracji Społecznej, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, są już dostępne w Białej Podlaskiej.

Sklep „Smaki Ukrainy” mieści się w lokalu przy ul. Prostej 22. Zakupy w sklepie można robić od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, a w soboty w godz. 9:00-14:00. To już kolejna placówka handlowa, otworzona przez Centrum Integracji Społecznej, w której pracują uczestnicy CIS pochodzący z Ukrainy.

– Tego rodzaju placówka handlowa jest nowością na miejscowym rynku, dlatego wyrażamy nadzieję, że jej funkcjonowanie spodoba się klientom, a ponadto umocni wzajemne relacje Polaków i Ukraińców, mieszkających aktualnie w Białej Podlaskiej, a także symbolicznie przybliży Ojczyznę osobom pozostającym na uchodźctwie – mówi Andrzej Hojna, kierownik CIS CDS w Białej Podlaskiej.

Dzięki środkom pochodzącym z Caritas Diecezji Siedleckiej, zostały utworzone dwie nowe sekcje, w tym sekcja handlowa, w której uczestnicy – obywatele Ukrainy, przy zaangażowaniu specjalistów, uczą się podstaw języka polskiego oraz zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w placówkach handlowych.

CIS w Białej Podlaskiej zachęca do zgłaszania zapotrzebowania na listę produktów, które sklep następnie będzie oferował. Centrum zaprasza też do współpracy okoliczne instytucje, dla których przygotowano specjalne oferty (śniadaniowe, obiadowe) i prosi o opinie i sugestie co do ich dalszego rozszerzania.

***

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, powołane z inicjatywy Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Caritas Diecezji Siedleckiej, funkcjonuje dzięki wydatnemu finansowemu wsparciu z obu instytucji. Dostosowując działania do aktualnej sytuacji, aktywnie włącza się w pomoc obywatelom Ukrainy.

Tekst / zdjęcia: IP,AN

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama