Reklama

Tłuściec: Jesienne spotkanie z piosenką (film) (galeria)

10 września w świetlicy wiejskiej w Tłuśćcu odbyło się "Jesienne spotkanie z piosenką", podczas którego do wspólnego śpiewania znanych i lubianych piosenek zaprosił swoich gości miejscowy zespół "Sami Swoi". Współorganizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

Zgromadzonych na przeglądzie jesiennych piosenek gości powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Sylwia Hubica. Jak zauważyła, nawet pogoda tego dnia, deszczowa i chłodna, dostosowała się do tematyki spotkania, jednak na sali w Tłuśćcu nie zabrakło ciepłej, przyjacielskiej, wręcz dobrosąsiedzkiej atmosfery. Uczestnicy spotkania zaprezentowali się w jesiennym repertuarze, po czym wzięli udział we wspólnej biesiadzie. – Jest to wydarzenie cykliczne organizowane przez członków zespołu od bardzo wielu lat. Mamy prawdziwie jesienną aurę, towarzyszą nam ludowe piosenki, jest bardzo wesoło, panie goszczą nas tu dziś bardzo życzliwie – mówiła Sylwia Hubica. – Ze względu na pandemię była przerwa, panie przez dwa lata nie organizowały spotkania w Tłuśćcu.

W przeglądzie wzięły udział zespoły:
„Ale Baby” z Berezy
„Jutrzenka” z Rogoźnicy
„Leśne Echo” z Zaścianek
„Sami Swoi” z Tłuśćca
„Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej
„Kalina” z Wygnanki

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz gminnych, radni, pracownicy ośrodka kultury, członkowie zespołów ludowych, stowarzyszeń i organizacji z terenu gminy Międzyrzec Podlaski oraz mieszkańcy Tłuśćca i jego okolic.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama