Reklama

Witoroż: Dożynki parafialne (film) (galeria)

4 września w parafii św. Michała Archanioła w Witorożu odbyły się dożynki parafialne, które przygotowali mieszkańcy okolicznych miejscowości we współpracy z proboszczem ks. Krzysztofem Chacińskim, jednostką OSP Witoroż i Kołem Łowieckim nr 25 "Basior" ze Strzyżówki. Uroczystość zainaugurowała msza święta, podczas której zachowano tradycyjny obrzęd dożynkowy, następnie na placu przykościelnym miało miejsce spotkanie integracyjne dla całych rodzin.

Imprezę dożynkową rozpoczętą mszą świętą, podczas której został poświęcony chleb i wieniec uwity przez seniorki z terenu parafii oraz pomocne młodsze pokolenie: Henrykę Król, Wiesławę Turula, Sabinę Golanko, Stanisławę Michaluk, Marię Lekowską, Elżbietę Lichograj, Magdę Nieprzecką, Eweliną Jamiuk i Annę Michalczuk. Mieszkańcy miejscowości przygotowali dekoracje na placu przykościelnym, które wzięły udział w konkursie z nagrodami. Każde ze stanowisk było naprawdę wyjątkowe, dlatego też twórcom przyznano równorzędne miejsca.

Krótka relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Plac dożynkowy w Witorożu <<==>> LINK

W przygotowanie placu dożynkowego i sam przebieg imprezy włączyli się czynnie parafianie, którzy zapewnili tego dnia szereg atrakcji. Na dzieci czekał dmuchany plac zabaw, stanowiska animacyjne, których rzetelne pokonanie gwarantowało nagrody, punkt z watą cukrową i popcornem, malowanie twarzy i kolorowe baloniki, a także symulator dachowania, o który zadbali strażacy z OSP Witoroż. Na stołach pyszniły się kolorowe ciasta upieczone przez gospodynie z terenu parafii, do tego kiełbaska z grilla i tradycyjny swojski smalczyk z ogórkami. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów i wesołych rozmów. Swoje stoisko przygotowało również Koło Łowieckie nr 25 „Basior” ze Strzyżówki, które prezentowało sztukę łowiecką, zorganizowało wystawę emblematów i trofeów, zapewniło również branżową prasę, konkurs i gadżety. Co ważne, z każdej z atrakcji uczestnicy zabawy mogli korzystać całkowicie bezpłatnie. 

Krótka relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Plac dożynkowy w Witorożu <<==>> LINK

Po dzisiejszej naszej uroczystości widać, że jest taka potrzeba i ludzie rzeczywiście bardzo chętnie odpowiedzieli na tę propozycję. Przygotowali dekoracje, stoły, teren. Spotykamy się tutaj jako rodzina, dlatego też mamy się tu czuć jak w rodzinie, każdy coś od siebie wnosi i za coś też odpowiada. Widać, że ludzie chcą się angażować i tego potrzebują. Ostatni czas był taki, że ludzie spędzali go w zamknięciu, a to jest okazja, by się spotkać, porozmawiać, pośpiewać, powspominać i razem się pobawić. Udało się na dwieście procent. To, co widzę, przeszło moje najśmielsze oczekiwania – zauważa ks. Krzysztof Chaciński. – Tę tradycję, tak jak obiecałem parafianom, będziemy podtrzymywać, tym bardziej, że są ku temu chęci i rodzą się kolejne pomysły, chociażby na dołączenie do takiego spotkania tańców i zespołu. Zobaczymy, co przyniesie kolejny rok.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama