Reklama

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 września 2022
, godz. 18:00
9 września (piątek) w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju AWF w Białej Podlaskiej odbędzie się koncert inscenizowany z polskimi i światowymi przebojami muzyki operetkowej, filmowej i rozrywkowej pt. "Powróćmy jak za dawnych lat". Wydarzenie odbędzie się w ramach 4. edycji Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Macias. Wystąpią: Małgorzata Długosz i Zbigniew Macias oraz zespół muzyczny prof. Adama Manijaka (pianisty, kompozytora i pedagoga, dziekana Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi). Gościnnie na scenie wystąpi Joannę Trafas. Koncert poprowadzi Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

W znakomitym wykonaniu Małgorzaty Długosz i Zbigniewa Maciasa zabrzmią takie utwory jak:
„Już nie zapomnisz mnie”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Baby, ach te baby”, „Moja matko”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Bubliczki”, „To ostatnia niedziela”, „Cicha woda”, „Serce”.

Zbigniew Macias to baryton, wieloletni śpiewak etatowy Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie był dyrektorem artystycznym, występował w Europie, Azji, obu Amerykach i Afryce, śpiewał na prestiżowych festiwalach. Laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Marii Callas w Atenach, w 2018 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

Małgorzata Długosz jest sopranistką, artystką Sceny Orfeo, występowała w Teatrze ROMA za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego, Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze Bałtyckiej, Teatrze Wielkim w Poznaniu, a także w USA i Kanadzie oraz na prestiżowych międzynarodowych festiwalach.

Początek koncertu godz. 18:00.

Źródło / plakat: Bialskie Centrum Kultury

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama