Reklama

Międzyrzec zawiesza komunikację miejską

Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski poinformował o zawieszeniu komunikacji miejskiej, której utrzymanie, biorąc pod uwagę niewielką liczbę pasażerów i wysoką cenę paliwa, stało się po prostu nieekonomiczne. Jak podkreśla burmistrz Zbigniew Kot, nawet redukcja kursów nie jest w stanie pomóc w sytuacji wciąż wzrastających kosztów.

Do tej pory na podstawie podpisanej umowy z miastem usługi przewozowe zapewniało Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Międzyrzecu Podlaskim Sp. z o.o. Pasażerowie mogli korzystać z transportu na czterech liniach komunikacyjnych. Jak podaje Urząd Miasta, w samym 2021 r. z oferty skorzystało zaledwie 469 pasażerów. – Liczba pasażerów z roku na rok malała. Sprawdzali to pracownicy urzędu, którzy kontrolowali przejazdy. Niestety, dziennie jednym kursem jeździły pojedyncze osoby, a często nie było pasażerów wcale. Utrzymanie komunikacji w 2021 r. kosztowało nas 65 tys. zł, z czego wynika, że przejazd jednej osoby to koszt 135 zł. Z kolei szacunkowe koszty utrzymania komunikacji na cały 2022 rok wyniosłyby 75 tys. zł. Rozważaliśmy różne warianty, nawet ograniczenia kursów do dwóch. Jednak dotychczasowy operator komunikacji uznał, że byłoby to dla przewoźnika nieekonomiczne – argumentuje podjętą decyzję burmistrz Zbigniew Kot.

Władze miasta nie wykluczają wznowienia świadczenia usługi miejskiej komunikacji w przyszłości licząc na możliwość jej dofinansowania ze środków unijnych.

 

materiał: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama