Reklama

Międzyrzec: Piknik Wojskowy z okazji obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej (film) (galeria)

Stowarzyszenie Centrum i Fundacja DDC Duch Dusza Ciało we współpracy i pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego zorganizowały w Międzyrzecu Podlaskim "Piknik wojskowy z okazji obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej".

Wydarzenie, które odbyło się w dniu 1 września, rozpoczął uroczysty apel poległych w asyście honorowej Wojska Polskiego pod pomnikiem Bohaterów Miasta.

Po apelu uczestnicy spotkania trzymając kilkusetmetrową flagę Polski przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Na placu piknikowym zgromadzonych powitała występem Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Wśród atrakcji, jakie zapewnili organizatorzy imprezy, znalazły się stanowiska promocyjne służb mundurowych: ITD, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Nadleśnictwa Międzyrzec oraz Wojska Polskiego, które umożliwiło obejrzenia z bliska umundurowania, sprzętu oraz pojazdów. 

Relacja wideo na profilu społecznościowym:
Piknik wojskowy <<==>> LINK
Piknik wojskowy 2 <<==>> LINK

Na placu pojawiły się czołg Leopard 2A5, KTO Rosomak, KMO M16 RAK i SPZR POPRAD, chętni mogli nie tylko zajrzeć do środka maszyn, ale też wdrapać się na nie i wykonać pamiątkowe zdjęcia. 

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie, a sama impreza została zorganizowana w ramach projektu promocyjnego województwa lubelskiego „Lubelskie. Smakuj życie”.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki, Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk, Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama