Reklama

Kryminałki: W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 55-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który w sobotę na ulicach miasta kierował fordem mając w organizmie 2,5 promile alkoholu. Niebezpieczną jazdę uniemożliwił mu policjant z bialskiej drogówki, który będąc na dniu wolnym od służby zauważył, że kierujący nie potrafi utrzymać prawidłowego toru jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Białej Podlaskiej na ulicy Ceglanej. Policjant na dniu wolnym od służby robiąc zakupy w sklepie, zwrócił uwagę na mężczyznę, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Następnie jadąc już swoim samochodem zauważył, że ten sam mężczyzna wsiadł do pojazdu marki Ford i odjechał spod sklepu. Funkcjonariusz zablokował pojazd nietrzeźwego kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce patrol ruchu drogowego.

Jak się okazało 55-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i w takim stanie poruszał się po drogach miasta. Mundurowi zatrzymali mu prawu jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. O dalszym losie pijanego kierowcy zadecyduje sąd. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: podinspektor Beata Miszczuk Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama