Reklama

V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2022 (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 27 sierpnia 2022
, godz. 09:00
Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, w Zamku Biskupim Janów Podlaski odbędzie się V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon. Jubileuszowej edycji tego wydarzenia patronują wybitni polscy sportowcy: Lidia Chojecka, Czesław Lang i Jarosław Kailing. Udział w wydarzeniu potwierdziło 80 drużyn triathlonowych i paratriathlonowych, co oznacza, że rywalizować sportowo będzie około 350 osób.

Jednak rywalizacja nie jest rzeczą najważniejszą.

W zmaganiach wezmą udział zarówno amatorzy, którzy traktują udział w tej imprezie bardzo rekreacyjnie; jak również zawodowcy, którzy nie jeden tytuł mają na swoim koncie.
Jednak cel jest jeden – pomóc! W tym roku zawodnicy pobiegną, pojadą, popłyną, aby wesprzeć Fundację Leny Grochowskiej w budowie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, zlokalizowanych na terenie budowanej przez fundację – EKOFARMY.

Triathlon i Kraina Bugu

Magia Regionu Nadbużańskiego czyni udział, dla sportowców i kibiców, niepowtarzalnym. W czystej postaci natura, unikalność flory i fauny, słynne nadbużańskie powietrze, w tym urokliwość nadbrzeży rzeki Bug oraz niepowszedniość okolicznych miejscowości i zjawiskowość Zamku Biskupiego Janów Podlaski pozwalają organizatorom zaplanować trasy triathlonowe i paratriathlonowe tak, aby wszyscy uczestnicy, w trakcie tych zmagań, chłonęli klimat miejsca i czasu.

Zawodnicy, biegnąc pokonają dystans 6 km (w okolicach Zamku Biskupiego), jadąc rowerem – 31 km (start i meta na Zamku Biskupim, przejazd przez miejscowości Janów Podlaski, Werchliś, Błonie, Cieleśnica, Rokitno, Klonowica Duża i Mała), zaś płynąc kajakiem pokonają 15 km po rzece Bug (start w miejscowości Gnojno, meta w Mielniku).

Na jubileuszowy V Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu zapraszają: Fundacja Leny Grochowskiej, Wspólnota ARCHE, ZAMEK BISKUPI Janów Podlaski oraz Grupa ARCHE.

Wstęp wolny. Kibice mile widziani już od godz. 9.00. Zakończenie rywalizacji sportowych planowane jest na godz. 15.00.

Szczegóły na stronie: www.trathlonkrainabugu.pl oraz w mediach społecznościowych.

Źródło / plakat: Arche S.A. biuro w Siedlcach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama