Reklama

Wakacyjne przygody na zajęciach Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej (galeria)

Jak co roku, w okresie wakacji dzieci z gminy Biała Podlaska mogły liczyć na ciekawy i różnorodny program zajęć przygotowanych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.

Podczas tegorocznych letnich ferii GOK we współpracy ze Stowarzyszeniem Tradycja i Współczesność zaprosili do udziału w kilku projektach. Pierwszy z nich pt. „Wakacyjne podróże małe i duże” skierowany był do dzieci w wieku 8-16 lat. Uczestniczyło w nim 80 osób z miejscowości: Swory, Woroniec, Sitnik, Styrzyniec, Perkowic, Dokudów, Hrud i Woskrzenice. Zajęcia odbywały się w dniach 5-8 lipca br. Młodzi mogli skorzystać z różnego rodzaju zajęć artystycznych i rękodzielniczych, zajęć kulinarnych, gier i zabaw oraz wycieczek do kina, na basen, do kręgielni i parku linowego. Zwieńczeniem projektu był piknik rodzinny, który odbył się 17 lipca w Hrudzie. Podczas niego dzieci z poszczególnych klubów kultury zaprezentowały opracowane na zajęciach programy artystyczne. Nie zabrakło również dobrej muzyki w wykonaniu zespołów „Zorza” i „Sitniczanie”, słodkich smakołyków, i dobrej zabawy na dmuchańcach. Piknik zakończyła potańcówka pod chmurką.

Drugi projekt pn. „Tylko słabi gracze biorą dopalacze” realizowany był w dniach 12-15 i 19 lipca. Zajęcia odbywały się w miejscowościach: Sitnik, Styrzyniec, Swory i Woroniec. Skorzystało z nich 40 osób. Na uczestników czekały zajęcia arteterapeutyczne, gry i zabawy oraz warsztaty artystyczne. Podsumowaniem projektu była wycieczka do Łodzi, podczas której dzieci zwiedziły zoo, orientarium oraz Centrum Nauki i Techniki.

Trzeci zrealizowany projekt nosił nazwę „Bezpieczne wakacje z prehistorią w tle”. W ramach niego, w dniach 12-15 i 18 lipca w Perkowicach, Woskrzenicach i Hrudzie odbywały się zajęcia plastyczne z masy papierowej, zajęcia fotograficzne i sportowo-animacyjne. Interesujące były również warsztaty pt. „Natura zatrzymana w czasie”, podczas których wykonywane były odlewy gipsowe. Dużą atrakcją były wycieczki do kina, Muzeum Południowego Podlasia oraz do Bałtowa, gdzie pośród dinozaurów i wielu innych atrakcji dzieci i młodzież spędziły fantastycznie czas. W projekcie uczestniczyło również 40 osób.

***

Wszystkie projekty zostały dofinansowane ze środków gminy Biała Podlaska.

Źródło / zdjęcia: GOK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama