Reklama

Wypadek w Rakowiskach. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

W niedzielne popołudnie na ulicy Bursztynowej w Rakowiskach kierujący motocyklem 15-latek zderzył się z audi. Kierowca jednośladu prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobówce. Nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed godziną 17.00 na ulicy Bursztynowej w miejscowości Rakowiska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem typu Cross wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa Audi.

Za kierownicą osobówki siedział 54-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, natomiast motocyklem marki Honda kierował 15-letni mieszkaniec tej samej gminy. Nastolatek kierował jednośladem nie posiadając do tego uprawnień. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafił nastolatek.

Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motocykliści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama