Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Drogowe rewolucje – 5. kolejnych ulic wyznaczonych do przebudowy

Prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk, informuje o kolejnych rozpoczynanych przedsięwzięciach w mieście. Tym razem temat dotyczy rozpoczętej procedury na opracowanie dokumentacji projektowej zadań polegających na gruntownej przebudowie ulic. Na liście priorytetowej znalazło się pięć pozycji.

Posłuchaj ważnego spotu:

Rozpoczęto procedurę przetargową przebudowy ulic: Kościuszki (od al. Tysiąclecia do al. Jana Pawła II),  Akademickiej (od skrzyżowania z ulicą Glinki do ulicy Kasprowicza), Podleśnej (od Łomaskiej do Wyzwolenia), Twardej (od Gromadzkiej do Borowej) i ulicy Średniej (od al. Tysiąclecia do al. Jana Pawła II).

Łącznie to kolejne, około 4. kilometrów przygotowywanych do przebudowy dróg na terenie miasta Biała Podlaska
Z uwagi na znaczny zakres prac zadanie przewidziane zostało do wykonania w terminie najbliższych 16. miesięcy – do końca 2023 roku.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa: Geoportal Miasta Biała Podlaska
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. W Białej Podlaskiej ulice rozchodzą się gwiaździście od centrum. Oraz wszystkie zbiegają się Sidorską do Alei Tysiąclecia i Zamkowej po drugiej stronie rzeki. Dobrze że powstał most na Jana Pawła II bo też byłby problem. Aż prosi się o otoczenie kręgiem centrum miasta. Na dziś taką rolę odgrywa Artyleryjska ale ta nie ma przejścia przez rzekę. Narutowicza zbiera po tej stronie rzeki ruch taki jaki jest na Sidorskiej po drugiej stronie. i w zasadzie koniec. Bardzo dobrze, że buduje się Armii Krajowej i powinna ta ulica przejść przez rzekę , nie koniecznie czterema pasami. Patrząc na mapkę aż prosi się by wykorzystać szerokość Sygietyńskiego i dobić sie do Sitnickiej aż od ul. Warszawskiej. Zaraz tam przy Warszawskiej zabuduje się tak że nic potem już się nie da zrobić . Ktoś powie, że wylot na obwodnicę z Sitnickiej stanie się zakorkowany … i tak jest bardzo niebezpieczny (zluzuje się ruch na obwodnicy jak powstanie autostrada) Taka ulica Sygietyńskiego zbierałaby ruch z Akademickiej . Co tam się robi w roku szkolnym to …. Są i będą tam szkoły a ruch z domków jednorodzinnych mógłby uciec na Warszawską lub Sitnicką , zależ gdzie ktoś jedzie do pracy w każdym razie byłaby alternatywa. Gdyby był most na Krznie na przedłużeniu właśnie Artyleryjskiej to jestem pewien że właśnie tym mostem podążaliby kierowcy okrążając centrum. Pamiętajmy że będzie autostrada a zjazd do Białej będzie tylko jeden w Ciciborze . Zatem Janowska i Artyleryjska to naturalna droga dla tych którzy zjadą z autostrady do Łomaz i Wisznic . Janowską zjadą też Bialczanie mieszkający np na Kołychawie i za Torami. Jak nic należy budować tu most.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama