Reklama

Biała Podlaska: Odnowiono skrzydła samolotu – symbol dawnego lotniska (film)

Staraniem Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego Rzeczpospolitej Polskiej udało się przywrócić blask dwóm symbolicznym skrzydłom, które znajdują się przy ul. Łomaskiej w Białej Podlaskiej. 

– Chcieliśmy w ten sposób w jakiś sposób uczcić i pozostawić pamięć po 61. Lotniczym Pułku Szkolno-Bojowym, przede wszystkim o ludziach, którzy pracowali w tej jednostce – tłumaczy podpułkownik pilot Franciszek Ostrowski, radny obecnej kadencji. 

Skrzydła pochodzą z samolotu Lim-2 o numerze 102, który stacjonował w Białej Podlaskiej. Zostały ustawione w latach 90-tych przy wjeździe na lotnisko. Prace remontowe polegały na oczyszczeniu z roślinności terenu wokół skrzydeł a następnie ich konserwacji poprzez zdarcie starej farby i ponowne pomalowanie. Dodatkowo wokół skrzydeł zostało wykonane podłoże z kostki brukowej w którą wkomponowane zostały lotnicze szachownice.

Oficjalna uroczystość odsłonięcia odrestaurowanych skrzydeł odbędzie się 18 września br., podczas której zostanie również otworzona pobliska ulica im. 61 lotniczego pułku szkolno-bojowego. 

 

Film / zdjęcie: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama