Reklama

Zioła i ich zastosowanie tematem przewodnim Janowskiego Święta Ziół (galeria)

31 lipca na Placu Partyzantów odbyła się tegoroczna edycja imprezy pn. "Janowskie Święto Ziół". Co roku celem wydarzenia jest promocja ziół, jako cennego składnika wykorzystywanego w kuchni, medycynie i kosmetologii. Wydarzenie jest ponadto okazją do promocji wyjątkowych nadbużańskich walorów Janowa Podlaskiego i okolic. W tym roku organizatorzy ponownie zadbali o bogaty program różnorodnych atrakcji.

Odbyły się m.in. warsztaty zielarskie, wykłady na temat wykorzystania ziół oraz kiermasz rękodzieła, ziół i produktów kulinarnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się gotowanie w wielkim kotle z uczestnikami popularnego programu telewizyjnego Master Chef. Ziołowe atrakcje wzbogacił także konkurs pn. „Bukiet ziół”.  Dopełnieniem programu był Przegląd ludowych zespołów śpiewaczych Południowego Podlasia.

Impreza została w tym roku dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska a jej organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. 

Zaprasza do obejrzenia krótkiej relacji wideo na naszym profilu na FB, która mamy nadzieję, choć trochę oddaje niesamowitą atmosferę wydarzenia, link: https://www.facebook.com/radiobiper/videos/1063196977671067

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama