Reklama

Biała Podlaska: Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności

Podczas XXXVIII sesji Rady Miasta Biała Podlaska w dniu 25 lipca, Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska złożył za pośrednictwem Macieja Buczyńskiego, Zastępcy Prezydenta Miasta, Radzie Miasta i mieszkańcom sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie z działalności prezydenta za okres od 29 czerwca do 24 lipca 2022 r.

Treść sprawozdania Prezydenta Miasta Biała Podlaska

29 czerwca
Bialska Szkoła Ćwiczeń
Podczas spotkania podsumowującego projekt „Bialska Szkoła Ćwiczeń”, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej, Prezydenta Michała Litwiniuka reprezentował naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski. Dzięki realizacji projektu bialskie szkoły rozwinęły system wspomagania rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, tzw. transversal skills, uczniów. Jego łączna wartość to 1 328 133,67 zł, projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 lipca
Spotkanie z dziekanem Danilukiem
Prezydent Litwiniuk spotkał się z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem, proboszczem parafii rzymskokatolickiej pw. NNMP w Białej Podlaskiej, by omówić wsparcie organizacji obozu dla dzieci, jakiego każdego roku udziela parafii Urząd Miasta.

Pierwszy seans Kina Letniego
Rozpoczęły się seanse Kina Letniego w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów, które odbywają się w wakacyjne poniedziałki i wtorki. W tym dniu wspólnie oglądano komedię francuską „Za jakie grzechy, dobry Boże?” w reżyserii Philippe’a de Chauverona.

5 lipca
Zgromadzenia wspólników bialskich spółek. Wizyta na placu budowy Oczyszczalni
Zgromadzenia wspólników: Zakładu Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o. oraz Wod-Kan Sp. z o.o. Bialskie Wodociągi i Kanalizacja, które odbyły się w siedzibach spółek miejskich. Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył także w spotkaniu dotyczącym przebudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków, inwestycji Wod-Kan Sp. z o.o. Bialskie Wodociągi i Kanalizacja.

6 lipca
Z posłem Haidarem i emerytami policji w Sejmie
Na zaproszenie posła Riada Haidara wraz z emerytami policyjnymi Prezydent Michał Litwiniuk uczestniczył w spotkaniu w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

9 lipca
Briefing na bialskim stadionie. Uroczyste otwarcie 4 września
Wraz z prezesem MKS Podlasie Biała Podlaska Tomaszem Buraczewskim, trenerem klubu Arturem Renkowskim, członkiem zarządu Dariuszem Magierem i Kamilem Bartoszukiem doradcą klubu ds. organizacyjno-sportowych, Prezydent Białej Podlaskiej spotkał się podczas gry wewnętrznej na murawie miejskiego stadionu. Tu miał miejsce krótki briefing prasowy podczas którego przekazano informację o uroczystym otwarciu stadionu miejskiego, które zaplanowano na 4 września br.

Ślub Cywilny
Tego dnia również Prezydent Miasta Biała Podlaska udzielił ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

10 lipca
Dni Konstantynowa z miejskim akcentem
Podczas Dni Konstantynowa reprezentowała Prezydenta Miasta Biała Podlaska na tym ważnym dla społeczności gminy wydarzeniu rzecznik prasowa Urzędu Miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk.

11 lipca
Ruszyła II edycja „Załóż firmę i odnieś sukces!”
rezydent Michał Litwiniuk powitał uczestników II edycji projektu „Załóż firmę i odnieś sukces!”. To kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, liderem jest Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, partner: Gmina Miejska Biała Podlaska. Wartość projektu: 2 416 725, 00 zł, dofinansowanie projektu z UE wynosi: 2 295 888,75 zł.

Okopowa 3 na etapie przekazania miastu w formie darowizny
Wraz z Wojciechem Chilewiczem, prezesem Zakładu Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o., Anitą Więcław, kierownikiem Referatu Gospodarki Nieruchomości oraz Kamilem Węglińskim, zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z Michałem Michalukiem, kierownikiem Dep. Infrastruktury Majątku, Oddział Majątku i Trwałości Projektów Inwestycyjnych oraz Arkadiuszem Gałązką, dyrektorem Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii Woj. Lubelskiego Urząd Marszałkowskiego w sprawie przekazania darowizny budynku przy ul. Okopowej 3 w Białej Podlaskiej.

12 lipca
Złote Pióro Mikołajowi Zaciurze
Wraz z dr. Stanisławem Romanowskim, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Prezydent przekazał Złote Pióro uczniowi Mikołajowi Zaciurze. To nagroda za najlepsze wyniki w nauce. Laureaci Złotych i Diamentowych Piór, otrzymali je podczas czerwcowej uroczystości.

Startuje budowa bieżni przy „dziewiątce”
Podpisałem umowę na przebudowę bieżni boiska sportowego przy Zespole Szkół ul. Zygmunta Augusta 2 z wykonawcą Grażyną Kowalską COMLEXE SPORTIF. Wartość inwestycji to 858 333,20 zł.

Święto Policji w bialskim garnizonie
Prezydent Michał Litwiniuk Wziął udział w uroczystości z okazji Święta Policji, gdzie na ręce Komendanta Miejskiego Policji insp. Wojciecha Czapli złożył podziękowania za efektywną służbę dla bezpieczeństwa oraz za współdziałanie z lokalną społecznością.

Biała Podlaska: Święto Policji <<==>> LINK

13 lipca
Biała Podlaska – Rowerowa Stolica Polski
W Bydgoszczy odbyła się konferencja podsumowująca rywalizację w ramach Rowerowej Stolicy Polski – ten tytuł przypadł w tym roku Białej Podlaskiej. W wydarzeniu tym jako przedstawiciele licznych grup bialskich cyklistów, którzy zaangażowali się w czerwcowe ogólnopolskie zmagania o ten tytuł, uczestniczyli także: najlepsza wśród rowerzystek w kraju Urszula Awerczuk, Halszka Kiryła z niezwykle aktywnego TKKF Krzna organizującego wiele rajdów w czasie rywalizacji, dr. Stanisław Romanowski, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Beata Demianiuk, kierownik Referatu Kultury i Sportu oraz Wojciech Chilewicz prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej Sp. z o.o., koordynator RSP w Białej Podlaskiej oraz Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.Przyjęliśmy z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, organizatora wydarzenia, puchar za zajęcie I miejsca w kategorii miast do 65 tys. mieszkańców. Razem przejechaliśmy 859 tys. km – indywidualnie w podczas 32 zbiorowych rowerowych wydarzeń. Z aplikacją Aktywne Miasta kilometry dla Białej Podlaskiej kręciło ponad 4300 osób w ok. 100 zarejestrowanych grupach w mieście, w sąsiednich gminach, w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. – opisuje przedsięwzięcie prezydent Litwiniuk.

14 lipca
Delegacja ONZ w bialskim Magistracie
W Urzędzie Miasta Prezydent gościł delegację ONZ z Felipe Gonzalesem Moralesem – specjalnym sprawozdawcą ds. praw człowieka migrantów na czele. Głównym tematem wizyty był zakres pomocy dla uchodźców z Ukrainy, zwłaszcza wsparcie dzieci i młodzieży. – Wraz z dr. Stanisławem Romanowskim, naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, przedstawiliśmy różnorodne formy pomocy zorganizowane dla nich przez nasze placówki edukacyjno-wychowawcze i instytucje kultury. – opisuje wydarzenie prezydent Litwiniuk.

Miejska feta ze złota w rowerowej rywalizacji!
Mieszkańcy miasta świętowali wspólny, ogromny sukces, jakim jest zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski w rywalizacji, w której wzięło udział 56 prezydenckich miast. Mistrzowska feta odbyła się na pl. Wolności, gdzie przybyło ćwierć tysiąca rowerzystów, z którymi wcześniej Prezydent Miasta spotkał się w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów, by otworzyć wystawę w plenerze prezentującą czerwcowe rajdy.

Biała Podlaska: Wielka feta z okazji zdobycia tytułu Rowerowej Stolicy Polski (film) (galeria) <<==>> LINK

15 lipca
Bialczanin w Stanach
Spotkanie z George Belniakiem, rodowitym bialczaninem na co dzień mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. – George przekazał na moje ręce serdeczne gratulację mieszkańcom miasta za zdobycie tytułu Rowerowej Stolicy Polski. – informuje prezydent Litwiniuk.

19 lipca
Erasmus chroni środowisko naturalne
Spotkanie Prezydenta Michała Litwiniuka z uczestnikami projektu Erasmus „Eco-Experience in european Schools” realizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Tematem spotkania z uczniami, studentami i pedagogami z Rumunii, Portugalii i Turcji były realizowane przez miasto działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

20 lipca
Odwiedziny w Okunince
Wraz z księdzem dziekanem Marianem Danilukiem, proboszczem parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, Prezydent Litwiniuk odwiedził dzieci i młodzież biorące udział w turnusie obozowym w Okunince. Głównym tematem rozmów z dziećmi były zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

21 lipca
Gratulacje Tarkowskiemu i Makarukowi za złoty medal PZLA Mistrzostw Polski
Spotkanie Prezydenta z Piotrem Tarkowskim, reprezentantem AZS AWF Biała Podlaska oraz Tadeuszem Makarukiem, trenerem Piotra Tarkowskiego, aby wręczyć im podziękowania i gratulacje za zdobycie złotego medalu w lekkoatletycznych 98. PZLA Mistrzostwach Polski seniorów w skoku w dal.

 

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki / Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama