Reklama

Badanie ankietowe pozwoli wyznaczyć obszary kryzysowe w gminie Piszczac

Gmina Piszczac zaprasza do podzielenia się opinią na temat obszarów kryzysowych na terenie samorządu. Wypełnienie ankiety przez mieszkańców pozwoli wyznaczyć obszary zdegradowane oraz wdrożyć działania rewitalizacyjne prowadzone na podstawie opracowanego Gminnego Programu Rewitalizacji.

Gminny Program Rewitalizacji obejmie działania mające na celu ożywienie zdegradowanych obszarów gminy, poprawę jakości życia ich mieszkańców, przywrócenie ładu przestrzennego, gospodarczego i aktywizację środowisk lokalnych. Obszar rewitalizacji wytypowany zostanie spośród obszarów cechujących się szczególną koncentracją negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych i środowiskowych, przy uwzględnieniu endogenicznego potencjału i znaczenia dla rozwoju lokalnego.
Gminny Program Rewitalizacji stanowić będzie również formalną podstawę do ubiegania się o środki europejskie na działania związane z rewitalizacją.

Gmina zachęca do aktywnego udziału w pracach nad przygotowaniem diagnozy służącej wyznaczeniu obszarów kryzysowych. Prace nad dokumentem zaczynają się badaniem sondażowym, w którym można wyrazić własną opinię na temat warunków życia oraz miejsc wymagających rewitalizacji. Badanie ma charakter anonimowy.

Ankieta prowadzona jest do dnia 8 sierpnia na stronie ANKIETA <<==>> LINK

 

materiał: UG Piszczac
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama