Reklama

Członkinie KGW Bokinka Królewska upiekły jedno z najlepszych ciast z owocami

Podczas finału konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa - 2022" w Zamościu zostały rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejsze rękodzieło oraz najlepsze potrawy z kaszą i ciasta z owocami. Zaszczytne drugie miejsca wywalczyły w kategorii ciasto z owocami członkinie KGW z Bokinki Królewskiej zdobywając w nagrodę 2 tys. złotych.

Wydarzenie objęła honorowym patronatem małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W finałowej gali, która odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu, wziął udział Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W trakcie wydarzenia rozstrzygnięto konkursy dla kół gospodyń wiejskich, uczestnicy wzięli udział w pokazie kulinarnym prowadzonym przez Jakuba Steuermarka i degustowali regionalne przysmaki i potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Spotkanie uprzyjemniły swoimi występami zespoły i kapele ludowe: Butrynowie oraz Kapela jak dawniej. Gwiazdą finału był Jacek Wójcicki z programem „Tych lat nie odda nikt”.

W konkursie zaszczytne drugie miejsca zajęły:
KGW z Bokinki Królewskiej za „Ciasto z jagodami pod bezową kołderką” w kat. ciasto z owocami

 

materiał: KGW Bokinka Królewska / Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama