Reklama

Biała Podlaska: Budomex buduje ulicę Pileckiego

To kolejna odsłona długofalowego programu który co roku pojawia się w budżecie Miasta Biała Podlaska a związany jest z kooperacją Miasta i Deweloperów w temacie budowy ulic osiedlowych. Miasto zabezpiecza w budżecie pieniądze na zakup materiałów budowlanych, deweloperzy zgłaszają swoje projekty i chęć partycypowania w kosztach w formie robocizny. W ten sposób powstało już kilka ulic budowanych przez m.in. ZRB Romaniuk, SM Zgoda, KT&M Twarowski Developer. Kolejna odsłona programu to prawie 100 metrów ulicy Pileckiego na Osiedlu Podmiejska.

Miasto ogłosiło zamówienie na dostawę wyrobów budowlanych przeznaczonych do wspólnej realizacji inwestycji pn. „Budowa ul. Witolda Pileckiego od km 0+800 do km 0+884”. Wartość zamówienia i kwota którą zabezpieczyło Miasto to 160 tysięcy złotych. W tym zadaniu udało się trochę zaoszczędzić. Koszt oferty z najniższą ceną wyniósł nieco ponad 110 tys 877 zł. Zamówienie realizowało będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex Biała Podlaska – deweloper budujący w tym rejonie swoje budynki.

Na budowę 84 metrów kolejnego odcinka ulicy Pileckiego trafią: krawężniki betonowe – 300 szt., kostka brukowa łącznie – 1421 m2., obrzeża betonowe – 275 szt., kruszywo łamane – 352 tony., słupki i tablice znaków drogowych – 2 szt.

Prace rozpoczną się jeszcze w te wakacje. Budowa odcinka ulicy znacznie poprawi komunikację na osiedlu, ułatwi dojazd do nowych bloków, poprawi komunikację parkingów osiedlowych, nowy odcinek ułatwi również dojazd w kierunku na ulicę Stanisława Tessaro. Nadal brakować będzie około 90 metrów ulicy. Budowy wymaga również odcinek ulicy Czesława Wroczyńskiego. Realizacja tego fragmentu ulic osiedlowych pozwoli spiąć komunikacyjnie cały kwartał osiedla.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
mapa: Geoportal Miasto Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama