Reklama

Budynek GLKS-T Tytan Wisznice zyskał nową funkcjonalność (film) (galeria)

Zakończyły się już prace przy przebudowie i rozbudowie budynku GLKS-T Tytan Wisznice, który swój obecny wygląd i poprawę funkcjonalności zawdzięcza realizacji projektu "Rewitalizacja obszarów zdegradowanych w Gminie Wisznice". O jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich lat rozmawiamy z wójtem Piotrem Draganem.

„Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie gminy Wisznice” to największy projekt realizowany przez samorząd, kosztujący gminę aż 15 mln złotych, z czego ponad 10 mln zł pochodziło z dofinansowania.  Jego celem było zatrzymanie procesów marginalizacji i przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej.

W wyniku tego projektu powstał m.in. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Curynie oraz budynek GLKS-T Tytan. – Stał tu stary budynek z lat 80-tych, gdzie był jeden prysznic, jedna toaleta, zaplecze socjalne kompletnie nie spełniało obecnych norm. Wstydziliśmy się tego, że tak jest i postanowiliśmy to zmienić. Zbudowaliśmy budynek nie tylko na miarę klasy okręgowej, w której gra Tytan, ale pewnie też trzeciej ligi. A to dlatego, że projektował go były prezes Tytana Wisznice, który jest przekonany, że zespół w tej właśnie lidze zagra – stwierdza z uśmiechem wójt Piotr Dragan

 

W budynku usytuowanym na stadionie sportowym w Wisznicach znajdują się m.in.: 4 szatnie z prysznicami oraz toaletami, pokój sędziowski, sala konferencyjna, pokoje dla trenerów oraz pokoje dla gości wraz z łazienką. Jest także toaleta zewnętrzna, z której będą mogli korzystać kibice. Obiekt został docieplony oraz zainstalowano w nim pompę ciepła, co pozwala na samowystarczalność obiektu. – Jeszcze w tym roku zainstalujemy tu fotowoltaikę i liczymy na to, że praktycznie nie będziemy do tego budynku dokładali energetycznie żadnych środków – przybliża plany nasz rozmówca.

Obiekt, na prośbę Młodzieżowej Rady Gminy Wisznice, posiada duże pomieszczenie socjalne na piętrze. – Chcą mieć swoje pomieszczenie, w którym będą mogli się spotykać. Powstał również pomysł przeniesienia do budynku siłowni ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach, zostanie ona zorganizowana w jednej z sąsiadujących sal. Siłownia działa od godziny 15:00 do 22:00, jest bezpłatna, ma opiekuna, więc chcemy, by to miejsce żyło. 

Jak zapowiada włodarz, w kolejnych latach wokół budynku pojawi się kostka brukowa, zagospodarowany zostanie również otaczający go teren. – W miejscu, które jest obecnie zupełnie niezagospodarowane, zrobimy parking, tak by na terenie stadionu można było spokojnie zaparkować samochody. Mamy też jedno pomieszczenie, co do którego jest pomysł, by powstała w nim część hotelowa podzielona na pięć pokoi, są tu wyprowadzenia do toalet. Bez problemu mogą to być pokoje 2-3-osobowe – wyjaśnia wójt Piotr Dragan wskazując duży lokal na piętrze poprzecinany wspornikami ukośnego dachu. 

Wartość wykonanych w obiekcie prac to 1.227.998,85 zł.

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcie: Biper TV
film: Mariusz Maksymiuk
zdjęcia:  Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama