Reklama

Jak chronić dziecko przed upałami? Bezpieczeństwo nawet w najwyższych temperaturach

Gdy temperatury przekraczają 30 stopni, każdy łapie się za głowę. W Polsce takie skoki są bardzo odczuwalne przez każdego. Najbardziej narażone na takie temperatury są jednak dzieci, osoby starsze czy schorowane. Jak chronić pociechę przed ostrym słońcem? Należy dbać o kremy z filtrem, elektrolity i odpowiednie żywienie.

Kremy do opalania dla dzieci

Podstawową ochroną przed słońcem są wszelkiego rodzaju kremy do opalania. Te dla dzieci mają wysoki poziom ochrony, wskazany ilością filtru SPF. Przeróżne balsamy, kremy czy spraye przeciwsłoneczne to świetna ochrona przed oparzeniami czy przebarwieniami. Dodatkowo intensywnie i długotrwale nawilżają skórę, aby pozostawała gładka, jedwabista i bezpieczna. Krem do opalania dla dzieci umożliwia swobodną zabawę na słońcu, bez żadnych zmartwień. Dla dzieci powstają przeróżne preparaty, które ułatwiają namówienie malucha do smarowania się. Świetną opcją są spraye, które umożliwiają szybkie rozprowadzenie środka po ciele. Warto jednak pomyśleć o czymś, co dzieci zachęci do dbania o siebie. Na rynku pojawiają się między innymi świecące się spraye albo kolorowe kremy. W ten sposób dziecko może chronić się przed słońcem, np. tworząc na twarzy kolorowe wzory.

Kremy przeciwsłoneczne to jedno, ale warto pomyśleć również o wszelkiego rodzaju nakryciach ciała. Cienkie czapki chroniące głowę przed słońcem, lekkie narzuty na ramiona i buciki pozwalające na przenikanie powietrza. Dziecko musi być bezpieczne, aby mogło swobodnie cieszyć się słońcem. W razie wystąpienia jakichkolwiek przebarwień czy oparzeń należy zabrać pociechę ze słońca i posmarować ją kremami na oparzenia. Szybka reakcja jest najważniejsza. Przegrzanie może prowadzić do problemów zdrowotnych, którym ciężko zapobiec.

Elektrolity idealne na upał

Elektrolity to świetna opcja na zdobycie wszystkich potrzebnych witamin, które uciekają z organizmu przez wysokie temperatury. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Elektrolity można zakupić w różnych postaciach, ale najważniejsze jest to, żeby zawsze mieć je pod ręką. Dostępne są w różnych smakach i kolorach, aby każde dziecko mogło je z chęcią wypić. Dbanie o organizm podczas upałów jest niezwykle ważne, a ten żeby prawidłowo funkcjonować potrzebuje szybkiej regeneracji jonów soli. Wypite elektrolity są w stanie sprawnie poprawić funkcjonowanie każdego organizmu. To świetna opcja na uzupełnienie witamin po dniu pełnym na plaży czy czasie spędzonym na słońcu. Dobrze nawadniają, a przy okazji zapewniają ciekawe wrażenia smakowe dla każdego dziecka.

Kupując elektrolity, warto wybrać ich formę podania. Kupić je można w postaci tabletek musujących, saszetek czy w płynie. Smaki są dostosowane zarówno do gustów dzieci, jak i dorosłych. Dla tych młodszych warto wybrać truskawkowe, malinowe czy bananowe elektrolity.

Żywienie dziecka w upały

Podczas wysokich temperatur zmniejsza się chęć jedzenia. Tyczy się to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Każdy jednak musi jeść, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Należy zapewnić, więc odpowiednie żywienie dziecka. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzą się mleka modyfikowane, które będą szybkim i bezproblemowym posiłkiem. Takie mleka można swobodnie przewozić i przygotowywać w różnych warunkach, czy to na wycieczce rodzinnej, czy w domu. Mleko modyfikowane posiada ważne substancje i witaminy, które ułatwiają dziecku przetrwanie upałów.

Same mleka to jednak nie wszystko. Na rynku można zakupić również specjalne napoje, o różnych smakach. Produkty typu NutriKid to świetne wsparcie żywieniowe w okresie chorób czy rekonwalescencji. Nadają się jednak również wielogodzinne wypady na słońce. Taki napój świetnie uzupełnia elektrolity, witaminy i białka.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama