Reklama

Kodeń: Ratują i uczą ratować (galeria)

Już od trzynastu lat świetlica szkolna w ZPO w Kodniu realizuje program edukacyjny WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Od początku koordynatorem jest kierownik świetlicy szkolnej Teresa Filipek. W trakcie zajęć praktycznych dzieci uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

W bieżącym roku szkolnym w programie zajęć „Ratujemy nocą” uczestniczyła klasa 3a pod opieką wychowawczyni Agnieszki Wołosiuk. 6 czerwca do wspólnej nauki ratowania życia zaproszono stacjonujących w Kodniu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Policjanci, przeszkoleni w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy, bardzo chętnie swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z dziećmi oraz ich rodzicami.

Ratownicy zainicjowali scenkę pokazową symulującą sytuację zagrażającą życiu oraz przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. W czasie prezentacji omówili kolejność wykonywanych czynności w przypadku stwierdzenia sytuacji zagrażającej życiu. Później wspólnie z uczniami ćwiczyli umiejętność wzywania pomocy, sprawdzania oddechu i wykonywania RKO. Dzięki takim zajęciom każdy uczeń ma szansę zostać małym ratownikiem.

Podsumowaniem akcji był pokaz wyposażenia radiowozu, następnie wieczorny spacer ulicami Kodnia oraz wieczór filmowy zakończony noclegiem w szkole.

materiał: ZPO w Kodniu
tekst i zdjęcia: Agnieszka Wołosiuk, Teresa Filipek
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama