Reklama

Biała Podlaska: Prezentacja założeń i dotychczasowego przebiegu projektu pn. „Mama w potrzebie” (film)

8 czerwca w Urzędzie Miasta Biała Podlaska odbyła się prezentacja założeń i dotychczasowego przebiegu projektu pn. "Mama w potrzebie", którego celem jest pomoc kobietom w różnorodnych kryzysach życiowych związanych z macierzyństwem.

W ramach niego specjaliści i inne zaangażowane kobiety z własnymi doświadczeniami, udzielają wsparcia emocjonalnego, informacyjnego, materialnego, jak i interwencyjnego. 

– Spotykamy się tu w celu szczególnym. Mam zaszczyt i przyjemność być partnerem niesamowitych, wspaniałych pań, a także wspierających ich w tym projekcie mężczyzn. Po strajkach kobiet zgłosiła się do mnie pani Magda,  potem mieliśmy okazję rozmawiać w szerszym gronie. Myślą przewodnią, która nas wszystkich łączyła, była taka, że rzeczy trudne, ale ważne, powinny rodzić rzeczy piękne, dobre, mądre i potrzebne. I taki jest właśnie ten projekt, który nie oceniając, nie różnicując, a po po prostu dostrzegający najważniejszą potrzeb,  mamy, z jej życiowymi wyzwaniami – powiedział prezydent miasta Michał Litwiniuk

Podczas podsumowania, pomysłodawczyni i inicjatorka projektu „Mama w potrzebie” pani Magdalena Adamska poinformowała, że w ramach niego pomoc otrzymało dotychczas czterdzieści mam i dwadzieścia-dwie rodziny. 

– Bardzo zależało nam na tym, aby robić coś realnie dla mam i kobiet ponad poddziałami i realnie je wspierać. Zastanawiałyśmy się, co możemy zrobić, były różne pomysły, które się zmieniały. Kluczowe było jednak to, że doszłyśmy do wniosku, że rzeczywiście, aby kobieta miała prawdziwy wybór, to musi mieć możliwości, a więc wiedzę, informację, dostęp do pomocy i realnego wsparcia – tłumaczy Magdalena Adamska. 

Film: Biper Tv
Zdjęcia: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama