Reklama

Rogoźnica: II Gminna Olimpiada Przedszkolaka (galeria)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy zaprosiła wszystkie przedszkolaki z terenu gminy Międzyrzec Podlaski do udziału w II Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaków. Patronat nad wydarzeniem, które odbyło się 14 czerwca, objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, a partnerem imprezy była już po raz drugi Filia AWF w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Uroczystość otworzyła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy Dorota Herda, która powitała wszystkie przybyłe na olimpiadę przedszkolaki i ich opiekunów oraz złożyła podziękowania współorganizatorom za trud włożony w przeprowadzenie zawodów.

W organizację olimpiady oraz wspólną zabawę włączyli się m.in. dr Krzysztof Piech wraz ze studentami Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, kpt Radosław Kuzaka wraz z żołnierzami, Andrzej Michaluk wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Rogoźnicy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice oraz włodarz gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz z radnymi i pracownikami urzędu gminy oraz podległych mu jednostek organizacyjnych.

Maluchy zgodnie z tradycją olimpijską zaprezentowały swoje drużyny podczas przemarszu otwierającego olimpiadę, wspólnie zapalono znicz olimpijski, a następnie wzięły udział w w przygotowanych specjalnie dla nich dyscyplinach, takich jak bieg przez przeszkody, skoki w workach, marsz na nartach i klockach czy też strzały piłeczką do bramki. Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny piękne puchary. Do zawodów przystąpili reprezentanci szkół i przedszkoli z terenu gminy Międzyrzec Podlaski.

Olimpiadzie towarzyszyły dodatkowe atrakcje w postaci stoiska edukacyjnego Wojska Polskiego prezentującego broń, statek piracki Gminnej Biblioteki Publicznej, bańki mydlane oraz wata cukrowa.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama