Reklama

Motwica: Dzień Rodziny (film) (galeria)

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Motwicy zaprosiła wszystkie chętne dzieci i ich rodziców do udziału w Dniu Rodziny, który odbył się 5 czerwca na placu szkolnym. W trakcie spotkania swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki i uczniowie placówki, a uczestnicy imprezy wzięli udział w turnieju sportowym oraz rodzinnych grach i zabawach. Ważnym elementem tego wydarzenia była możliwość zakupu smacznych potraw i artykułów przygotowanych przez szkolną społeczność, a dochód z imprezy został przekazany na leczenie jednej z uczennic placówki - Paulinki Tarasiuk.

Czas spędzony z rodziną jest wart każdej sekundy” – takie hasło przyświecało imprezie, którą przygotowała społeczność szkoły w Motwicy. Organizatorzy przygotowali więc na ten dzień dla dzieci i ich rodziców wiele ciekawych atrakcji, wśród których nie zabrakło zabaw animacyjnych, wielkich baniek mydlanych, malowania twarzy, sportowych akcentów i kreatywnych zajęć, m.in. w postaci malowania kredą. Uczestnicy imprezy szaleli na placu zabaw, odkrywali również na nowo możliwości plenerowej siłowni skacząc pod niebo na trampolinach. Swoich amatorów znalazła nawet zwykła piaskownica. Najważniejsze, że każdą chwilę dzieci mogły spędzić z rodzicami, którzy chętnie włączali się do zabawy.

Na placu ustawione były stoiska, na których pojawiły się wyroby rękodzieła i smaczne przekąski przygotowane przez uczniów szkoły, rodziców oraz zaprzyjaźnione koła gospodyń wiejskich. I tu przyjemność łączyła się z pożytecznością, ponieważ dochód ze sprzedaży produktów zasilił konto małej Paulinki Tarasiuk, jednej z uczennic placówki, która każdego dnia zmaga się z chorobą silnie ograniczającą pracę jej serca.

Podczas pikniku zbierane są środki na leczenie mojej córki Paulinki, która również jest tu obecna. Ma ona bardzo skomplikowaną wadę serca. Do tej pory leczenie odbywało się w Polsce, ale doszliśmy do takiego punktu, w którym nie możemy już uzyskać leczenia specjalistycznego. Planowane jest leczenie zagraniczne, jesteśmy w trakcie konsultacji z Genewą, ale nie wykluczamy innego ośrodka – wyjaśnia mama Paulinki Agnieszka Tarasiuk. Charytatywny piknik, który miał miejsce 5 czerwca, miał m.in. na celu wsparcie dalszego leczenia dziewczynki. – Staramy się uzbierać środki na to, by Paulinka mogła normalnie funkcjonować, jak inne dzieci, z którymi będzie mogła dalej chodzić do szkoły.

Osoby, które chciałyby również dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia leczenia Paulinki mogą wpłacić środki na zrzutkę trwającą na portalu zrzutka.pl
Na leczenie Paulinki Tarasiuk <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Sosnówka
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama