Reklama

Spotkania Filmowe: Projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie z Januszem Kalinowskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 9 czerwca 2022
, godz. 20:15
Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na projekcję filmu pt. „Najlepszy" oraz spotkanie z dziennikarzem, psychologiem i podróżnikiem Januszem Kalinowskim – człowiekiem, który zmotywował bohatera filmu do porzucenia nałogu, rozpoczęcia nowego życia i przygody ze sportem. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca o godz. 20:15.  Rezerwacje: 83 343 28 97 lub poprzez www.kinomerkury.pl.

Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. „Najlepszy” to historia o niezwykłej, 15-letniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. To historia Jerzego Górskiego, który swoim życiem udowodnił, że nie istnieją rzeczy niemożliwe, tylko potrzeba cierpliwości i wytrwałości. Dzięki uporowi i silnej woli został zwycięzcą prestiżowych zawodów Double Ironman w randze mistrzostw świata rozgrywanych w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). A jak to się zaczęło? O tym będzie mowa 9 czerwca. 

„Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego z gwiazdorską obsadą ( Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos) nadal robi furorę. Film, zrealizowany na podstawie książki Łukasza Grassa o tym samym tytule, zachwycił recenzentów i zdobył wiele nagród na festiwalach. Jest opowieścią o totalnym upadku i wielkim powrocie, prawdziwą historią człowieka, którego życie jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń – nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już wszystko stracone. To uniwersalna opowieść o sile i wartości życia, o przełamywaniu własnych słabości. To historia dla wszystkich, którzy od lat tkwią w strefie komfortu, szukają w życiu wymówek, którzy patrzą w PESEL i mówią „Już jest za późno”.

Nadarza się okazja do przyjścia rodziców ze swoimi dziećmi, aby jeszcze bardziej ostrzec je przed nowymi formami uzależnień, związanymi ze światem wirtualnym. Prowadzą one do niewolnictwa, utraty sensu życia, a niekiedy i śmierci.

„Narkotyki to, jak już wielokrotnie podkreślałem, rana naszego społeczeństwa. W jej sidła wpada wiele osób. Jej ofiary tracą swoją wolność w zamian za tę niewolę, uzależnienie, które możemy nazwać chemicznym. Zażywanie narkotyków poważnie szkodzi zdrowiu, ludzkiemu życiu i społeczeństwu – powiedział papież Franciszek na jednej z audiencji. – Wszyscy powinniśmy zwalczać produkcję, przetwarzanie i dystrybucję narkotyków w świecie. Obowiązkiem i zadaniem rządów jest podjęcie odważnej walki z handlarzami śmierci. Nie bójmy się tego określenia. Są to handlarze śmierci.“

– Pragniemy zachęcić Państwa do dyskusji nt. uzależnień wśród młodych ludzi. Chcemy podkreślać olbrzymią rolę odpowiedniej edukacji i wskazać, że uprawianie sportu pomaga rozwiązać wiele problemów, o czym będzie w dodatkowym filmie – zapisie rozmowy Janusza Kalinowskiego z Jerzym Górskim, dilerem pasji – zachęcają organizatorzy spotkania.

Źródło / grafiki: Kino Merkury w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama