Reklama

Biała Podlaska: Wizyta młodzieży niemieckiej na wymianie zawodowej w bialskim CECHu

Od 30 kwietnia do 13 maja Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców miał przyjemność gościć dwunastu uczniów i ich opiekunów z Niemiec ze Szkoły Zawodowej w Rheine. Wymiana zawodowa jest elementem trwającej od 20 lat współpracy bialskiego Cechu z Berufskolleg w Rheine. Jest realizowana w ramach Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W trakcie pobytu w Białej Podlaskiej uczniowie uczestniczyli w stażach zawodowych u rzemieślników zrzeszonych w bialskim Cechu. Fryzjerki szkoliły się pod okiem pani Doroty Krzymowskiej, hydraulicy pracowali razem z panem Zenonem Śledziem, mechanicy pogłębiali swoją wiedzę z pomocą pana Janusza Matczuka, ślusarzy przyjął pan Leszek Zozula, sprzedawcą-rzeźnikiem opiekowała się pani Magdalena Kozłowska.

Na młodzież z Niemiec czekały liczne atrakcje. Poznawali historię naszego miasta w czasie wycieczki z przewodnikiem i spotkania z Prezydentem Miasta Michałem Litwiniukiem. W Domu Rzemiosła uczestniczyli w wykładzie przybliżającym historię bialskiego rzemiosła. Dzięki uprzejmości Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy uczniowie odwiedzili również Wioskę Ginących Zawodów. Młodzież uczestniczyła w wycieczce do Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Odbył się także spływ kajakowy Krzną, wspólne wyjście na kręgle oraz wizyta w parku linowym i ognisko. Wyjeżdżając opiekunowie młodzieży z Rheine podziękowali za ciepłe przyjęcie i zaprosili uczniów Branżowej Szkoły Rzemieślniczej do Niemiec.

materiał: Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Anna Rudowska-Śledź Dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama