Reklama

Reklama

Roskosz: Warsztaty Ekologiczne

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Z Ekologią Za Pan Brat”. Warsztaty zorganizowane zostały przez młodzież biorącą udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych, wspólnie z Kołem Naukowym Akademii Bialskiej: „Klub Pedagoga”.

Posłuchaj ważnego spotu:

W ramach podjętych działań zrealizowano warsztaty twórczego recyklingu, gdzie przedmioty powszechnie uważane za „śmieci” posłużyły jako materiały do tworzenia ubrań. Miało to na celu przybliżenie uczestnikom procesu przetwarzania wtórnego odpadów w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako rzeczy i przedmioty wartościowe.

W czasie spotkania przeprowadzono praktyczne zajęcia z segregacji śmieci, omówiono naturalne metody oczyszczania powietrza i przekazano inf. o roślinach poprawiających jakość powietrza. Dodatkowo ze względu na bardzo niski poziom wód gruntowych oraz ogromne susze w ostatnich latach poruszono również bardzo ważną kwestię, zrównoważonego korzystania przez ludzi z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej oraz porównano jak wygląda to w Polsce i za granicą.

Celem warsztatów było kształtowanie świadomości i właściwych postaw ekologicznych młodzieży, odpowiedzialności za stan środowiska oraz przeniesienie dobrych praktyk i wartości na otoczenie i grunt domowy uczestników. Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków programu Erasmus +

 

materiał: OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama