Reklama

Konkurs dla organizacji pożytku publicznego. Plenery edukacyjne

Departament Środowiska i Zasobów Naturalnych zaprasza organizacje pożytku publicznego działające w obszarze ekologii do udziału w konkursie „Plenery edukacyjne”. Samorząd Województwa Lubelskiego zarezerwował na to zadanie 200 tysięcy złotych. Termin nadsyłania ofert mija 25 maja br.

„Plenery edukacyjne” to premierowy konkurs ofert skierowany do organizacji pożytku publicznego działających w obszarze ekologii, ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Jego celem jest edukacja ekologiczna młodych mieszkańców województwa lubelskiego (klasy I-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkoły średniej), ze szczególnym zaakcentowaniem bogactwa przyrodniczego regionu lubelskiego oraz form jego ochrony, a także kształtowaniem odpowiednich postaw wobec szans i zagrożeń współczesnego środowiska naturalnego.

Konkurs zakłada przeprowadzenie zajęć o tematyce ekologicznej w pięknych miejscach naszego województwa jak Roztocze czy Polesie. Jestem przekonany, że warsztaty tak blisko natury będą dla uczniów ciekawym doświadczeniem – mówi Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Oczekiwany wkład własny organizacji pożytku publicznego wynosi min. 5% całkowitej wartości zadania. Pieniądze można uzyskać na organizację jedno- lub kilkudniowych letnich zajęć dla dzieci i młodzieży ze szkół naszego regionu na terenie lubelskich parków narodowych i krajobrazowych, a także obszaru Natura 2000. Zajęcia dedykowane dla dzieci i młodzieży szkolnej będą realizowane w terminie od 15 lipca do 30 września 2022 roku. Oferty w wersji papierowej i elektronicznej należy złożyć do 25 maja 2022 roku.

Informacje o konkursie można uzyskać w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL w Lublinie:
Ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
pok. 4.403 i 4.415
tel. 81 44 16 764, 81 44 16 715,
a także na stronie internetowej: https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/rusza-otwarty-konkurs-ofert-pt-plenery-edukacyjne/.

materiał: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
tekst i zdjęcia: Remigiusz Małecki Rzecznik Prasowy KANCELARIA MARSZAŁKA Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama