Reklama

Biała Podlaska: Ścieżka rowerowa i chodnik przy Witoroskiej (galeria)

Finał, zgodnie z umową Wykonawcy z Inwestorem nastąpi w tym miesiącu. Wykonawcą jest PRD Grupa Horeglad Biała Podlaska a Inwestorem Miasto Biała Podlaska. To właśnie na miesiąc maj 2022 roku określony został ostateczny termin wykonania i zakończenia prac nad budową prawie 380 metrów ścieżki rowerowej przy ulicy Witoroskiej. Ulica jest jednocześnie drogą wojewódzką nr 812. Odwiedziliśmy plac budowy. Tak. Wszystko się zgadza. Brakuje już tylko asfaltowego dywanika traktu rowerowego i dodatkowych elementów oznakowania.

1 maja odwiedziliśmy plac budowy ścieżki rowerowej, przebudowy chodnika, budowy nowej zatoki autobusowej i remontu skrzyżowania ulicy Witoroskiej z ulicą Krętą.

Prace na ukończeniu
To jedno z kilku miejsc w Białej Podlaskiej gdzie kontynuowane są prace przy budowie Miejskiego Systemu Ścieżek Rowerowych. Prace przy ulicy Witoroskiej dotyczą też znacznie większego projektu polegającego na przebudowie i rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 812. Prace te polegają na budowie ścieżek rowerowych i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą na ul. Zamkowej, Łomaskiej i Witoroskiej. W obecnym materiale zawarliśmy zdjęcia i opis dotyczące prac prowadzonych przy ulicy Witoroskiej. Prace znalazły się na ukończeniu. Określony w umowie na realizację termin 30 maja 2022 r. jako dzień zakończenia całości prac i oddania ścieżki, chodnika i dodatkowych elementów do użytku jak widać na zdjęciach może być przyśpieszony nawet grubo o ponad pół miesiąca.

Inwestycja prowadzona jest w ramach realizowanego projektu pt. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Na placu budowy w między czasie zlikwidowano „zastępczą i tymczasową” trasę objazdową prowadzącą do przejazdu kolejowego. Po oddaniu tunelu nie jest ona już potrzebna. Sama ulica Witoroska od wylotu z tuneli w kierunku Centrum miasta, aż do skrzyżowania z ulicą Krętą musiała ustąpić z szerokości. Część pasa drogowego pochłonął chodnik ale najwięcej miejsca potrzebowała ścieżka rowerowa. Na odcinku około 200 metrów projektanci zmniejszyli szerokość „812-stki”. Witoroska wraca do swoich rozmiarów za skrzyżowaniem z ulicami Krętą i Przelotną. Dodatkowo nowym elementem jest powstała zatoka autobusowa pomiędzy wspomnianym wyżej skrzyżowaniem a rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po prawej stronie jadąc w kierunku centrum miasta.

Więcej w materiale:
Biała Podlaska: Witoroska też będzie miała ścieżkę rowerową i nowe chodniki (galeria) <<==>> LINK

Archiwalna galeria z placu budowy z lutego 2022
Biała Podlaska: Witoroska też będzie miała ścieżkę rowerową i nowe chodniki <<==>> LINK

Aktualne zdjęcia z placu budowy

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama