Reklama

Kryminałki: Poszukiwany listem gończym za włamania został zatrzymany

Bialscy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego listem gończym za włamania. Mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się między innymi za granicą naszego kraju. Zatrzymany 36-latek usłyszał też kolejne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniami, do których doszło w ubiegłym roku na terenie miasta. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

Bialscy kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska poszukiwanego listem gończym za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chcąc uniknąć wymierzonej kary, od końca listopada ubiegłego roku ukrywał się przed organami ścigania. Przebywał między innymi za granicami naszego kraju.

Policjanci krok po kroku ustalili miejsce, gdzie obecnie przebywa. W trakcie działań bialskich kryminalnych aktywnie wspierali również funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie a także bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oraz kryminalni z janowskiego komisariatu. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Konstantynów w domu należącym do znajomego. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów, gdyż nie spodziewał się, że wpadną na jego trop.

Zatrzymany 36-latek był w zainteresowaniu mundurowych również w związku z szeregiem kradzieży i kradziezy z włamaniem do których doszło we wrześniu i październiku ubiegłego roku na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Wówczas sprawcy włamali się między innymi do myjni bezdotykowej oraz automatu zręcznościowego a także garaży. Mężczyzna podejrzewany był o udział w tych czynach. 36-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie też za kradzież karty bankomatowej i włamania na konto mieszkańca Białej Podlaskiej. Straty pokrzywdzonych wyniosły wówczas niemal 22,5 tysiąca złotych.

O dalszym losie mężczyznay zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 1,6 roku.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama