Reklama

Powiat: Myśliwi posprzątali las (film) (galeria)

23 kwietnia z inicjatywy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej i Koła Łowieckiego "Ponowa" odbyła się kolejna edycja akcji społecznej pn. "Sprzątamy las wokół nas".

W sprzątanie lasu w rejonie Chotyłowa i Białej Podlaskiej oprócz myśliwych z kilkunastu kół łowieckich zaangażowało się także Nadleśnictwo Biała Podlaska oraz Nadleśnictwo Chotyłów, a partnerami akcji byli Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, gminy Zalesie i Piszczac oraz Spółka „Ekonowa”. 

– W ubiegłym roku udało się spontanicznie taką akcję zorganizować po raz pierwszy, zebraliśmy prawie tir-a śmieci po trzech godzinach zbiórki, także był to bardzo duży sukces. Na pewno jest to tylko wierzchołek góry lodowej, to co zebraliśmy, mamy pięć obwodów i co roku będziemy sprzątać jeden obwód. Jest to forma podziękowania przyrodzie za to piękne, które możemy oglądać  – mówi Maciej Bieliński, Koło Łowickie „Ponowa”, pomysłodawca akcji.

– Z Nadleśnictwa Biała Podlaska akcją objęty jest teren o powierzchni około 7 tys. hektarów, sprzątają na nim 4 koła łowieckie. Jest to akcja organizowana na terenie nadleśnictwa już po raz drugi. W ubiegłym roku posprzątany został także znaczny areał, Leśnictwo Kniejówka i Leśnictwo Szadek,  w akcji uczestniczyło również mnóstwo ludzi – mówi Tomasz Bylina, Nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska.  – Paradoksem jest to, że mimo, że za śmieci płacimy, to te śmieci wciąż znajdujemy w lasach. Śmieci przybywa wraz z urbanizacją środowisk wiejskich, które coraz bardziej się rozbudowują – dodaje nadleśniczy.  

– Akcja bardzo dobrze wpisuje się w święto Dnia Ziemi. Sprzątanie dzisiaj lasów w okręgach łowickich jest celowe i zasadne, zagospodarowanie odpadów na poziomie województwa jest w stopniu dobrym, dzisiaj musimy pokazywać mieszkańcom, że śmieci wywozimy do zakładów zagospodarowania odpadami a nie do lasów, to jest główny cel tej akcji – podkreśla Sławomir Sosnowski, sekretarz Powiatu Bialskiego 

Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy spotkali się na ognisku integracyjnym. 

Film / zdjęcia: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama