Reklama

GDDKiA przygotowuje dokumentację dla odcinka A2 z Białej do granicy państwa

Budowa autostrady A2 powoli zbliża się do granic województwa lubelskiego. Obecnie trwa oczekiwanie GDDKiA na decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Następnym krokiem będzie pozyskanie dofinansowania i ogłoszenie przetargu na wykonanie odcinków Siedlce-Biała Podlaska-granica państwa.

Obecnie prace w terenie trwają na dwóch z siedmiu odcinków autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej, realizowanych w formule Projektuj i buduj. 

Mińsk Mazowiecki – Siedlce (ok. 37,5 km)
Dla odcinków Kałuszyn – Groszki i Gręzów – Siedlce Zachód GDDKiA otrzymało już decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). W grudniu 2021 r. place budów zostały przekazane wykonawcom, a roboty już trwają. Obecnie wykonawcy budują drogi serwisowe oraz odhumusowują trasę główną. Rozpoczęły się także prace związane z budową obiektów mostowych. Przy sprawnej realizacji kontraktów kierowcy powinni skorzystać z tych odcinków jesienią 2023 r. Dla odcinka Groszki – Gręzów, na który umowa została podpisana 28 stycznia 2021 r., Wojewoda Mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji ZRID. Termin zakończenia prac przewidziany został latem 2024 r.

Siedlce – Biała Podlaska (ok. 63,5 km)
W kwietniu 2021 r. zostały podpisane umowy na cztery kolejne fragmenty A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Dla wszystkich odcinków złożone zostały wnioski o wydanie decyzji ZRID. Zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 r.

Przygotowujemy dokumentację projektową dla autostrady A2 biegnącej przez województwo lubelskie. Dla odcinka A2 od węzła Biała Podlaska do granicy państwa z Białorusią (Kukuryki) we wrześniu 2021 r. została podpisana umowę na wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację robót w terenie. W styczniu br. do Wojewody Lubelskiego złożyliśmy wnioski o decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Kolejnym etapem, po wydaniu decyzji ZRID i pozyskaniu finansowania, będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji.” – poinformowała 22 kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

materiał/zdjęcie: GDDKiA o. Lublin
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama