Reklama

Biała Podlaska: Rotarianie przekazali dla miasta 60 tys. zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy (film)

22 kwietnia w bialskim magistracie Rotary Club Biała Podlaska przekazał na ręce prezydenta miasta Michała Litwiniuka symboliczny czek na kwotę 60 tys. zł na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Kwota przeznaczona zostanie na zakup specjalnego samochodu dla miasta, który posłuży do transportu osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy. 

– Jest to szczególny moment, mamy działania wojenne, mamy agresora, któremu się przeciwstawiamy i mamy tłum uchodźców, dlatego pomagamy ze wszystkich sił, cała organizacja Rotary, a liczy ona na całym świecie ponad 2 mln członków patrzy na Ukrainę z dużą uwagą i na ile jest możliwe jej pomaga i ludziom, którzy uciekają z tego kraju – mówi  Janusz Koziński, Rotary Club Polska.

Inicjatorem akcji zbiórki Rotary był Zbigniew Chaberski, rodowity bialczanin, który przyjechał specjalnie na spotkanie z Portland w USA, gdzie mieszka na co dzień i działa w tamtejszym Klubie Rotary. Warto dodać, że pan Zbigniew jest synem Zasłużonej dla Miasta Biała Podlaska pani Elżbiety Chaberskiej.

– Chciałbym w imieniu naszych mieszkańców miasta i naszych przyjaciół z Ukrainy bardzo serdecznie podziękować za wasz hojny dar serca, za waszą stałą gotowość, bo nie jest to pierwszy przykład pomocy, jaką świadczycie lokalnej społeczności. Są to bardzo istotne pieniądze, które pozwolą zabezpieczyć jedną z najistotniejszych potrzeb wśród osób, które przyjeżdżają do nas z Ukrainy – podkreślił podczas spotkania prezydent miasta Michał Litwiniuk.  

Film / zdjęcie: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama