Reklama

Kryminałki: Okradł budynek, który wcześniej remontował

Za kradzież oraz groźby karalne odpowie 52-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież materiałów budowlanych oraz przywłaszczenie odkurzacza z wcześniej remontowanego budynku. 52-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed świętami do bialskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży. Łupem sprawcy padły płytki znajdujące się na terenie remontowanej posesji. O dokonanie tego czynu podejrzewał jednego z pracowników, który wcześniej wykonywał tam prace remontowe. Dodatkowo mężczyzna przywłaszczyć miał odkurzacz budowlany, którego nie oddał właścicielowi po wykonanej pracy. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty natomiast 52-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie dodatkowo, za kierowanie gróźb karalnych wobec zgłaszającego.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 52-latek przyznał, że swoim zachowaniem chciał skłonić byłego pracodawcę do rzetelnego rozliczenia się z nim za wykonane usługi.

O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama