Reklama

Siedlce: Kartka od przedszkolaka. Seniorzy z DPS obdarowani

Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” zapamiętają te Święta Wielkanocne na długo. A to za sprawą dzieci z Publicznego Przedszkola w Nowych Iganiach i Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie, prowadzonej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Maluchy wykonały własnoręcznie kartki z życzeniami, które razem z cukrowymi barankami przekazano podopiecznym placówki.

Spotkanie miało miejsce w Wielkim Tygodniu – we wtorek 12 kwietnia 2022 r. Wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej udali się na miejsce wraz z pracownikiem Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej oraz pracownikiem Caritas Diecezjalnej. Młodzi ludzie wręczyli kartki z życzeniami świątecznymi, własnoręcznie zrobionymi przez dzieci.

Kartki indywidualne wykonały następujące grupy przedszkolne: Grupa „Misie” z wychowawcami: Justyną Adamowicz i Katarzyną Obrębską, Grupa „Smerfy” z Katarzyną Grabarską, Grupa „Liski” z Dominiką Zarankiewicz – Biaduń i Ewą Tchorzewską oraz Aneta Dąbrowska i Katarzyna Syczuk z grupą „Kotki”, Marta Karolczak i Magdalena Sobieszek z grupą „Jagódki”, Edyta Miszkiniuk i Justyna Karpik z grupą „Żabki”, Ewelina Kluczek z grupą „Motylki”. Do akcji przygotowania życzeń dołączyły też dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CDS w Parczewie.

Bardzo dziękujemy autorom wszystkich prac, wychowawcom grup za zaangażowanie oraz kreatywność w wykonaniu kartek okolicznościowych, wolontariuszom za poświęcony czas – mówi Beata Prokurat, pracownik siedleckiego Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. I podkreśla: – Była to dla nas niezwykła wizyta – projekt międzypokoleniowy, który mamy nadzieję długo zapadnie w pamięć pensjonariuszom „Domu nad Stawami”.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama