Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież elementów trakcji kolejowej

Kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży stalowych konstrukcji torów. Policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn 31-latka oraz odzyskali większość skradzionych elementów. „Amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że mieszkaniec gminy Terespol podejrzewany jest o kradzież metalowych elementów trakcji kolejowej. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia w miejscowości Małaszewicze i nie zostało ono jeszcze zgłoszone na Policję.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Większość skradzionych elementów ujawnili w samochodzie należącym do podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna pozostawił auto nieopodal miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, natomiast 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że skradzione elementy zamierzał sprzedać na złom, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż wcześniej odwiedzili go mundurowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama