Reklama

Małaszewicze: Wielkanocna, pisankowa wyobraźnia. Poznajcie uczniów z polotem i wyobraźnią (galeria)

Uczniowie Szkoły Podstawowej i wychowankowie Przedszkola w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach wzięli udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa kluka w Ciechanowcu, jedynym w Polsce Muzeum Pisanki. Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęły 263 prace z 45 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były piękne, oryginalne, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi, niezwykle pomysłowe, dlatego zadanie komisji konkursowej było, jak co roku, wyjątkowo trudne. W ocenie prac konkursowych ważna była nie tylko kreatywność czy estetyka wykonania, ale przede wszystkim samodzielność tworzenia pisanek.

Komisja przyznała tytuł LAUREATA 40 uczestnikom konkursu.

W gronie zwycięzców znalazło się aż 7 uczniów naszej placówki:

Patrycja Wawryszuk, gr. 3,4- latki „Poziomki” – opiekun: p. Marzena Korzeniewska
Szymon Sobieszczuk, kl. I – opiekun: p. Elżbieta Kijuk
Paweł Mularewicz, kl. II – opiekun: p. Alicja Sołoducha
Samuel Redzik, kl. II – opiekun: p. Alicja Sołoducha, p. Natalia Redzik
Sandra Jarzyna, kl. IV – opiekun: p. Ewa Stawska
Weronika Grom, kl. V – opiekun: p. Ewa Stawska
Adrian Jarzyna, kl. VIIIa – opiekun: p. Ewa Stawska

13 kwietnia w sali kolumnowej Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom. W uroczystości wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem – p. Alicją Sołoducha. Uroczystości towarzyszyła wystawa wszystkich prac zgłoszonych do konkursu.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

Serdecznie gratulujemy laureatom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Krawczykdyrektor Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach podkreśla, że konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów. Staramy się kultywować tradycje wielkanocne, a tym samym stwarzamy dzieciom i młodzieży możliwość prezentacji własnych dokonań twórczych. Zaangażowanie oraz pomysłowość uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zarówno uczniowie, jak i wychowankowie przedszkola dali wyjątkowy popis swoich talentów wykonując piękne, naprawdę wyjątkowe pisanki przeróżnymi technikami. Zachwycił nas kunszt, dbałość o detale, pomysłowość i kreatywność wykonawców. Oby takich sukcesów było jak najwięcej – podsumowuje dyrektor.

 

 

materiał: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
tekst: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
zdjęcia: Alicja Sołoducha – nauczyciel ZS im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama