Reklama

Sławatycze: Najładniejsza palma wielkanocna (galeria)

W Niedzielę Palmową 10 kwietnia, po mszy świętej w Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach, rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną", na który zaprosili Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, parafia oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Do konkursy stanęły palmy i palemki przyniesione do kościoła przez ponad trzydziestu mieszkańców gminy Sławatycze. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było uwicie palmy wielkanocnej z wykorzystaniem dowolnych materiałów, m.in. gałązek wierzby z baziami, bukszpanu, suszonych kwiatów, trawy, ziół, bibuły itp., a komisja konkursowa oceniała pomysłowość, estetykę, bogactwo użytych materiałów i technik oraz ogólne walory artystyczne i estetyczne.

Komisja w składzie: Joanna Buraczyńska i Elżbieta Gruszkowska przyznała trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Zdobywcą pierwszego miejsca był samorząd uczniowski ze Sławatycz. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę książkową o tematyce religijnej ufundowaną przez ks. Mirosława Krupskiego, dyplom oraz słodki upominek.

Nagrody wręczyli proboszcz parafii MBR w Sławatyczach ks. Mirosław Krupski, Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach Radosław Szczur.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze / UG Sławatycze
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama