Reklama

Niedziela Palmowa w Zalutyniu (galeria)

Dzieci i młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu przygotowują się do Świąt Wielkiej Nocy. Wychowankowie, w nawiązaniu do tradycji oraz w celu kultywowania obrzędów nadchodzących Świąt, zaczęli od wykonania barwnych palm wielkanocnych, symbolu odradzającego się życia, które zabrały na mszę w Niedzielę Palmową.

10 kwietnia zbiegł się również z 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej, dlatego podczas wspólnej mszy w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Piszczacu wartę pełnili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Poświęcenie własnoręcznie zrobionych palm, upamiętnienie wydarzeń z 2010 roku z udziałem wojska, a także rekolekcyjne kazanie wygłoszone przez ks. Dariusza Wocha z parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej – ten dzień z pewnością pozostanie w pamięci naszej młodzieży.

Na zakończenie mszy świętej ks. Marcin Todorski podziękował za obecność na liturgii żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, tym samym przypominając zebranym, że obecność wojska w świątyni ma swoje tradycje historyczne. Król Jan III Sobieski uczestniczył ze swoim wojskiem we Mszy Świętej przed bitwą pod Wiedniem w 1683 r. Major Hubal wraz ze swoim oddziałem w 1940 r. wziął udział w nabożeństwie w bazylice w Poświętnem, co w bardzo wzruszający sposób przedstawione zostało w filmie „Hubal”. Obecność wojska w kościele zawsze budziła i budzi nasze emocje.

 

materiał/tekst/zdjęcia: Katarzyna Chreścionko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama