IV Ogólnopolski Turniej mini siatkówki Kluczewsko 2022. Kolejna wygrana bialskiej „szóstki”!

Dnia 2 kwietnia 2022r w Kluczewsku odbył się IV Ogólnopolski Turniej mini siatkówki „Kluczewsko Mini Volley Cup 2022” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W tym roku rywalizacja toczyła się w kategorii „czwórki”.

Do zawodów przystąpiło 12 drużyn z sześciu województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. W turnieju udział wzięły młode siatkarki „Szóstki”, uczennice SP 6 i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, które zaprezentowały się znakomicie. Dwa zespoły „Szóstki” awansowały do pierwszej szóstki turnieju. W pierwszej fazie 12 zespołów podzielonych na dwie grupy zagrało systemem „każdy z każdym”.

Następnie 6 najlepszych drużyn stoczyło między sobą pojedynki o miejsca I-VI, pozostałe zaś o miejsca VII – XII.

Pierwszy zespół nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce, przywożąc puchar Wójta Gminy Kluczewsko.

W grupie pokonał zespoły : Gala Skarżysko Kamienna, FUN Sport Kielce II, MKS MOS Wieliczka II, Volley 34 Łódź, Tytan Ostrowy. W grupie finałowej wygrał z gospodarzem LOLEK Kluczewsko, „Szóstka” II, MKS MOS Wieliczka I.

Drugi zespół „Szóstki” w większości składający się z dziewcząt o rok młodszych uplasował się na 6 miejscu. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Najlepszym trenerem został trener SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska Grzegorz Gajewski.

Skład II zespołu „Szóstki”: Zofia Sawicka, Lena Smoleń, Agata Tarasiuk, Amelia Juszczuk, Karolina Nuszkaluk

Zwyciężczynie turnieju: Laila Świderek – MVP turnieju, Anna Borys, Izabela Mróz, Tamara Gaponiuk, Julia Latoch – wypożyczona z Wojcieszkowa

Zespołami opiekowali się: Bożena i Grzegorz Gajewscy, Grzegorz Piszcz, Anna Świderek

materiał: SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Bożena Gajewska SKS „Szóstka” TPS Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki