Reklama

Biała Podlaska: Wystawa zdjęć podopiecznych stowarzyszenia Wspólny Świat (film) (galeria)

Podopieczni Stowarzyszenia "Wspólny Świat" przygotowali wyjątkową wystawę fotograficzną pod hasłem "Poznaj nas". Wernisaż miał miejsce 5 kwietnia w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. Wydarzenie wpisuje się w kampanię społeczną "Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu". 

– Inicjatywa ma na celu pokazanie autyzmu, jego oblicz, a jednocześnie jest to społeczna akcja. Przemyciliśmy na tych zdjęciach informację nie tylko o naszych dzieciach, ale również podstawowe informacje dotyczące autyzmu, statystyki, typowe zachowania dla osób z autyzmem. Mamy nadzieję, że być może te informacje pozwolą niektórym z rodziców zauważyć jakieś nieprawidłowości u swoich dzieci lub u dzieci najbliższych – tłumaczy Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat”. 

Bialskie stowarzyszenie obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności. Obecnie pod swoją opieką ma już blisko 300 osób w ośrodku terapii i diagnostyki, przedszkolu, szkole podstawowej i szkole przysposabiającej do pracy dla osób z autyzmem. Obecnie trwa cały czas rozbudowa Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. W ramach niego funkcjonuje już Ośrodek Terapii i Diagnostyki oraz Przedszkole dla dzieci z Autyzmem a także Szkoła Przysposabiająca do Pracy i Środowiskowy Dom Samopomocy i Mieszkania Treningowe – Dom Pobytu Stałego dla Osób Dorosłych z Autyzmem. Z tego ostatniego obiektu korzystają tymczasowo goście z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. W najbliższych planach stowarzyszenia jest dalsza rozbudowa Centrum i budowa szkoły podstawowej. 

– Jesteśmy dumni, że to jedno z największych na ścianie wschodniej stowarzyszeń a także lider wręcz w formacie europejskim pomocy osobom z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi . W całej Polsce, ale i nie tylko Biała Podlaska jest znana z tego dobroczynnego i pomocowego charakteru  – podkreśla prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Wystawę zdjęć można oglądać w parku do końca kwietnia. 

 

Film: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Autyzm – – choroba o charakterze dysfunkcji nerwowej. Spowodowana za wysoką temperaturą pomieszczeń i gonad (fizjologiczna dotyczy tylko chłopców M). Produkują one (gona) żeńskie hormony, powodując zachowania psychotyczne i dysonans. Nalezy obnizyć temeperaturę pomieszczeń, zmienić bieliznę na nieobcisłą, cienką – nie syntetyczną. Pozwolić na lżejsze ubieranie się, spodnie z płótna. Próbować zawsze można. Ciepły wychów, dobry jest dla dziewcząt.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama