Złoty medal i tytuł Mistrza Województwa zdobyli siatkarze bialskiej Szkoły Podstawowej nr 6 (galeria)

Ostatnio, wielu emocji dostarczają siatkarze Szkoły Podstawowej nr 6, w której z powodzeniem od lat rozwijana jest siatkówka. Nie zawiedli i tym razem, stanęli na najwyższym podium. Odnieśli zwycięstwo w Finale Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Świdniku.

Podopieczni trenerów Joanny i Macieja Sobierajów oraz Pawła Wasiaka nie mieli sobie równych, pewnie wygrali wszystkie mecze zdobywając złoty medal i tytuł mistrza województwa.

W drodze po „złoto” pokonali po 2:0 SP 7 w Świdniku i SP 2 w Tomaszowie Lubelskim. W meczu finałowym pokazali, kto wiedzie siatkarski prym w województwie, wygrywając 2:0 z drużyną SP w Annopolu.

Kolejność końcowa:

1 miejsce SP nr 6 w Białej Podlaskiej
2 miejsce SP w Annopolu
3 miejsce SP nr 1 w Opolu Lubelskim
4 miejsce SP nr 7 w Świdniku
5-6 miejsce SP nr 21 w Lublinie, SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim

Mistrzowie województwa to uczniowie klasy sportowej i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Szkole Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej: Szymon Janicki, Mateusz Gryciuk, Jakub Maliszewski, Sebastian Mirończuk, Mikołaj Szymanek, Mateusz Kwiatkowski, Kacper Zalewski, Kacper Michaluk, Szymon Ostapski, Jakub Steckiewicz.

Siatkarze będą reprezentowali województwo lubelskie w zawodach ogólnopolskich i powalczą o miano najlepszych w kraju.

materiał: UKS Serbinów w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Maciej Sobieraj UKS Serbinów
opracowanie: Gwalbert Krzewicki