Reklama

Łukowisko: Wiosenne zawody strzeleckie (film)

20 marca na strzelnicy w Łukowisku odbyły się Wiosenne zawody strzeleckie, na które zaprosił Klub VIS Międzyrzec Podlaski. O zawodach rozmawiamy z prezesem klubu Grzegorzem Michalczukiem.

Do zawodów przystąpili zawodnicy licencjonowani, posiadający uprawnienia do posługiwania się bronią, dla których uczestnictwo w rywalizacji jest niezbędnym elementem przedłużenia licencji. 

Tego dnia na strzelnicy w Łukowisku rywalizowało ze sobą 24 zawodników z sześciu klubów strzeleckich. – Była fajna atmosfera, pogoda nam dopisała i przede wszystkim było bezpiecznie – podsumowuje prezes Klubu VIS Międzyrzec Podlaski Grzegorz Michalczuk. – Z zadowoleniem stwierdzam, że jakość wyszkolenia poszczególnych sportowców naprawdę na przestrzeni lat zrobiła olbrzymi krok do przodu. Okazuje się, że dobra organizacja i świetne wyszkolenie zawodników obecnie skracają nam znacznie czas pobytu na obiekcie. 

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Pistolet sportowy
1. Paweł Tchórz
2. Artur Jackowski
3. Jarosław Pióro – wszyscy z klubu VIS Międzyrzec

Pistolet centralnego zapłonu
1. Paweł Tchórz
2. Jarosław Pióro
3. Mariusz Cudny – z klubu Kaliber Małaszewicze

Strzelba dynamiczna
1. Artur Jackowski
2. Mariusz Cudny
3. Jarosław Pióro

Dwubój strzelecki
1. Paweł Tchórz
2. Jarosław Pióro
3. Mariusz Cudny

Jak zauważa prezes klubu, zdecydowana większość zawodników strzelectwa to obecnie mężczyźni. – Panie stanowią miły przerywnik w tych naszych zmaganiach. Są oczywiście licencjonowane zawodniczki, ale co mnie dodatkowo bardzo cieszy, na szkolenia z zasad bezpiecznego posługiwania się bronią w takim samym stopniu przychodzą panie jak i panowie – wyjaśnia Grzegorz Michalczuk. – Obserwujemy też zwiększone zainteresowanie społeczeństwa, jeżeli chodzi o konieczność, czy też chęć przeszkolenia się z zasad bezpiecznego posługiwania się bronią. Takowe szkolenia prowadzimy, zainteresowanie jest i bardzo mnie to cieszy.

Według zapowiedzi najbliższe zawody klubu VIS odbędą się już na początku kwietnia i będą to pojedynki strzeleckie. Tego samego dnia na osi 25 m rozegrane zostaną zawody strzelania dynamicznego, podczas których zawodnicy oddadzą strzały do celów metalowych, na zasadzie eliminacji: kto szybciej, kto celniej. Na pozostałych osiach zostaną rozegrane konkurencje karabinowe i jako nowość – konkurencje długodystansowe z broni małokalibrowej. – Ale żeby było trudniej, będzie to strzelanie z różnych nietypowych postaw strzeleckich. Myślę, że warto na to przyjechać, będzie ciekawie, tym bardziej, że mamy jedną z najdłuższych osi na naszym terenie, czyli 400 m – zachęca Michalczuk.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Klub VIS Międzyrzec Podlaski / Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama