Reklama

Kryminałki: „Pożyczył” samochód, by pojechać na spotkanie z dziewczyną

22-latek odpowie za krótkotrwałe użycie samochodu i porzucenie uszkodzonego auta. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył faktem, że chciał pojechać do dziewczyny. Nie przeszkadzało mu jednak, że nie posiada samochodu ani uprawnień do kierowania. Po drodze stracił panowanie nad pojazdem uderzając w drzewo. 22-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy.

W minioną niedziele dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany sprawca odjechał z podwórka zgłaszającego należącym do niego fordem, by po kilku godzinach porzucić uszkodzone auto pod jego posesją. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Rokitno. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze janowskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca wykorzystał fakt, iż zaparkowany na podwórku samochód nie był zamknięty, natomiast kluczyki do auta znajdowały się za osłoną przeciwsłoneczną. Porzucony ford posiadał uszkodzenia wskazujące na udział w zdarzeniu drogowym. Wartość auta oszacowana została przez właściciela na kwotę około 5 tysięcy złotych, natomiast wartość powstałych strat na ponad 1600 złotych.

Policjanci z Janowa Podlaskiego wykonujący czynności w tej sprawie szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że chciał jechać do Chełma do swojej dziewczyny, z którą się pokłócił. Nie przeszkodził mu w tym ani brak uprawnień do kierowania ani też brak samochodu. Zabrał auto z jednej z mijanych posesji.

Dodał, że w drodze do Chełma stracił panowanie nad samochodem uderzając w drzewo. Po tym postanowił wrócić do domu, natomiast uszkodzony samochód pozostawił pod domem właściciela.

22-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama