Reklama

Łomazy: Żukowska i Korycki. Koncert z okazji Dnia Kobiet (film) (galeria)

13 marca w hali Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach miały miejsce gminne obchody Dnia Kobiet. Specjalnie dla pań najpiękniejsze piosenki z własnego repertuaru zaprezentowali Dominika Żukowska i Andrzej Korycki.

Po ponad dwuletniej przerwie społeczność gminy Łomazy spotkała się wspólnie, by świętować Dzień Kobiet. – Jest to wydarzenie, które wpisało się w coroczny kalendarz wydarzeń organizowanych w naszej gminie przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną i Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju. Co roku zapraszamy wszystkie panie z gminy Łomazy na koncert innego artysty, tak, by umilić ten wieczór i podziękować paniom za ich aktywność i obecność – mówił Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. – Cieszę się, że to wydarzenie się odbywa. W naszej gminie panie pełnią stanowiska takie jak sołtysi, radni, są członkami OSP i KGW i stowarzyszeń. Naprawdę ich aktywność jest bardzo duża i za to im niezmiernie dziękujemy, za ich zaangażowanie, życzliwość i otwartość.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska to duet, którego atutem są niepospolite, znakomicie do siebie dobrane głosy oraz bogactwo nastrojów, zawarte w tekstach i melodiach wykonywanych na scenie. Znani dobrze publiczności przede wszystkim za sprawą twórczości Andrzeja (ballady żeglarskie), jak również dzięki wspaniałej interpretacji piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej „Ballady na dwa serca” (tekst: strona muzyków, FB).

Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców. Muzycy starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów (tekst: korycki.com)

W trakcie uroczystości odbyło się również losowanie nagród w specjalnie przygotowanej na ten dzień loterii. – Sponsorami dzisiejszej uroczystości są sołectwa Łomazy I i II, Wspólnota Gruntowa oraz miejscowe firmy, panowie Marian Serhej i Krzysztof Kamiński, samorząd Gminy Łomazy – podał przewodniczący Rady Gminy Łomazy Andrzej Wiński

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama