Reklama

Terespol: Turniej Tenisa ku pamięci Żołnierzy Wyklętych (galeria)

W dniu 6 marca 2022 roku w hali MOK Terespol odbyła się II edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do turnieju przystąpiło 9 zawodników z Białej Podlaskiej, Siedlec i Terespola. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym do zwycięskiego 1 seta.

W meczu o 3 miejsce spotkał się Piotr Butryn z Błażejem Sosnowskim, po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył Błażej Sosnowski 6:4. A w meczu finałowym spotkali się dwaj odwieczni rywale ostatnich miesięcy Piotr i Paweł Szyszkowscy. Po przełamaniu w 4 gemie Piotra Szyszkowskiego Paweł wyszedł na prowadzenie 3:1, a następnie 4:2. Jednak weteran kortów terespolskich i nie tylko nie dał za wygraną (jeszcze nie teraz), i doprowadził do równowagi 4:4, i w konsekwencji na koniec przełamał syna zwyciężając 6:4. To był wspaniały pojedynek obfitujący w zwroty akcji, pełen finezji technicznej i wysublimowanej myśli taktycznej.

Najlepsza czwórka zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy, finaliści byli nagrodzeni koszulkami patriotycznymi i pięknymi ryngrafami, a tenisiści, którzy zajęli 3 i 4 miejsce otrzymali naszywki patriotyczne. Fundatorem nagród był MOK Terespol. Nagrody wręczali sympatycy tenisa i sportu Panowie Bernard Łuciuk i Andrzej Wojarnik!

Po tej uczcie ducha dla umocnienia ciała Pan Jarek Częścik wszystkim tenisistom zaproponował ucztę w postaci 3 dużych pizz z PIZZERII PAPPA. Wspaniała atmosfera i wysoki poziom turnieju bardzo dobrze rokuje na kolejne spotkania sezonu tenisowego 2022. Tenisiści dziękują wszystkim osobom i instytucjom – w tym szczególnie za gościnę i użyczenie hali dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu – które przyczyniły się do tak pięknego uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To był turniej inaugurujący kolejny sezon tenisowy już 2022 w Terespolu.

Już niebawem następny turniej z okazji Konstytucji 3 maja.

Serdecznie zapraszamy tenisistów, sympatyków do współtworzenia rodzinnej atmosfery na korcie i poza nim!

 

tekst i zdjęcia: Piotr Szyszkowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama